KONCERTY

Zespół Kings of Leon zagra w Polsce

Kings of Leon we Wrocławiu

Gwiazda światowych festiwali, zespół Kings of Leon, w czasie tegorocznej trasy koncertowej zawita do Polski.

Alternatywy rock amerykańskiego zespołu połączy pokolenia 24 czerwca na Stadionie Wrocław. To będzie jeden z największych koncertów w historii stolicy Dolnego Śląska.

Kings of Leon to amerykański zespół rockowy, założony przez trzech braci i ich kuzyna Followill w 1999 roku. Nazwa zespołu wywodzi się od imion ojca i dziadka braci – obaj mieli na imię Leon. Grają w składzie: Caleb (gitara i wokal), Nathan (perkusja), Jared (gitara basowa) i Matthew (gitara).

Czwórka młodych mężczyzn Followill pochodząca z Tennessee zadebiutowała w 2003 roku epką „Holy Holy Roller Novocaine”, a w ślad za nim na rynku ukazał się debiutancki album „Youth & Young Manhood”. Dzięki popularnemu singlowi „Molly’s Chambers” wydawnictwo zostało zauważone w Wielkiej Brytanii. Jednak to ich drugi krążek „Aha Shake Heartbreak” z 2004 roku sprawił, że grupa stała się europejską gwiazdą, a trzy piosenki podbiły listy przebojów w Wielkiej Brytanii. Album ukazał się w lutym 2005 roku, po czym Kings of Leon wyruszyli na tournée po kraju wraz z U2. Po koncertach zaczęli pracę nad trzecim krążkiem studyjnym „Because of the Times”. Ale dopiero czwarta płyta – „Only By The Night” z 2008 roku sprawiła, że zespół osiągnął w Europie, a zwłaszcza na Wyspach Brytyjskich, ogromną popularność. Stacje radiowe wciąż grały „Use Somebody” i „Sex on Fire”, które do dzisiaj są wizytówką zespołu. Ostre, melodyjne kawałki zdobyły trzy statuetki Grammy, a cały krążek znalazł się w pierwszej dwudziestce najlepiej sprzedających się albumów XXI wieku na Wyspach Brytyjskich Zyskał też status platyny w ośmiu krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych. Ten sukces pozwolił na intensywne trasy koncertowe w 2008 i 2009 roku.

Kolejna płyta „Come Around Sundown” wydana została w październiku 2010 roku, a nagranie „Radioactive” pochodzące z tego albumu okazało się kolejnym światowym hitem, osiągając pierwsze miejsce list przebojów w piętnastu krajach, w tym USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Australii. Krążek został nominowany do nagrody Grammy w kategorii najlepszy album rockowy roku. Po przerwie zespół powrócił do studia nagrań w 2013 roku, wypuszczając szóstą płytę „Mechanical Bull”. Wydawnictwo osiągnęło drugie miejsce na liście Billboard 200 i zdobyło nominację do nagrody Grammy za najlepszy album rockowy. Po zakończeniu trasy promującej najnowszy album, zespół niemal od razu wszedł do studia, aby nagrać kolejny materiał. Siódmy i jak dotąd ostatni album zespołu „WALLS” wydany został w październiku 2016 roku. Zajął pierwsze miejsce w zestawieniu w USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Nowej Zelandii, Irlandii i Austrii. Znalazł się też w pierwszej trójce w ponad 10 krajach, w tym w Niemczech i Australii. Utwór „Waste a Moment” stał się światowym hitem.

Kings of Leon pojawili się w ostatnim czasie jako headlinerzy największych festiwali na całym świecie, w tym: Lollapaloza w Brazylii, Chile i Niemczech, a także Rock Wercher, Benicassim oraz Pal Norte w Meksyku z rekordową frekwencją 105 tysięcy fanów. Zespół był również główną gwiazdą festiwalu Reading & Leeds w Wielkiej Brytanii. Na swoim koncie formacja ma także występy na festiwalach w Glastonbury, Coachella, Lollapaloza Chicago & Rosklide.

Polski koncert wielokrotnych zwycięzców nagrody Grammy będzie kompilacją utworów ze wszystkich siedmiu albumów studyjnych.

Kings Of Leon poza ostatnim halowym występem w Krakowie odwiedził już dwukrotnie Open’er Festival w Gdyni (2009 i 2013) oraz Orange Warsaw Festival (2014 i 2017).

Wydarzenie odbędzie się 24 czerwca na Stadionie Wrocław. Bilety do sprzedaży trafią 12 lutego.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button