EKSTRAKLASAPIŁKA NOŻNA

Zdrowi piłkarze Ekstraklasy wracają do gry. Terminarz 27. i 28. kolejki 2019/2020

Znamy terminarz pierwszych kolejek

Zespół Medyczny PZPN zatwierdził możliwość rozpoczęcia grupowych treningów wszystkich piłkarzy i pracy przedstawicieli sztabów szkoleniowych Ekstraklasy.

Zawodnicy już za trzy tygodnie wrócą na boiska. Poznaliśmy także dokładny terminarz 27. oraz 28. kolejki.

Zawodnicy i członkowie sztabów szkoleniowych zgłoszeni przez kluby Ekstraklasy przeszli pomyślnie testy na obecność koronawirusa.

– Mamy już wyniki wszystkich testów. Są one bardzo optymistyczne. Na 800 przebadanych osób mamy tylko jeden przypadek pozytywny w kierunku aktywnej infekcji Covid-19, potwierdzony dwoma testami. Co ważne bez konsekwencji dla klubu, gdyż nie jest to zawodnik ani członek sztabu szkoleniowego – mówi prof. Krzysztof Pawlaczyk, członek Komisji Medycznej PZPN oraz ekspert medyczny Ekstraklasy. – Przypadek ten udało się wychwycić wcześnie dzięki przeprowadzaniu i analizie ankiet medycznych. Osoba ta nie miała kontaktu z drużyną. To pokazuje, że wprowadzona przez nas izolacja sportowa oraz codzienne wypełnianie ankiet medycznych ma głęboki sens. Kluby muszą ściśle przestrzegać tej procedury aż do ostatniego meczu sezonu – dodaje.

Badanie musi przejść jeszcze czterech zawodników którzy wrócili z zagranicy. Zgodnie z procedurami sanitarnymi wprowadzonymi przez władze kończą oni obowiązkową 14-dniową kwarantannę nie mając kontaktów z resztą zespołów.

– Jesteśmy pierwszą grupą w Polsce która przebadała się na taką skalę i tak kompleksowo. Plan, który został przygotowany przez grupę medyczną Ekstraklasy i PZPN, zaakceptowany przez stronę rządową, zdał egzamin. Pierwszy etap za nami. Teraz czas na treningi i dalsze ścisłe przestrzeganie ustalonych zaleceń, tak żebyśmy pod koniec maja mogli wznowić rozgrywki – mówi prezes Ekstraklasy S.A. Marcin Animucki. – Dziękuję wszystkim klubom za współpracę w tym niełatwym i zupełnie nowym w świecie piłkarskim zadaniu, jakim jest powrót do gry w obliczu pandemii koronawirusa. Wiele klubów było bezpośrednio zaangażowanych w przygotowanie planu powrotu rozgrywek w ramach grupy sportowej i medycznej Ekstraklasy. Szczególnie chciałbym podziękować lekarzom z Komisji Medycznej: prof. Krzysztofowi Pawlaczykowi z Lecha Poznań, doktorowi Jackowi Worobcowi z Zagłębia Lubin oraz doktorowi Jackowi Jaroszewskiemu, lekarzowi reprezentacji Polski, którzy przeprowadzali cały proces testowania. Dodatkowo chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym osobom z PZPN, w szczególności Łukaszowi Wachowskiemu – dodaje.

Ekstraklasa już 25 kwietnia otrzymała od premiera Mateusza Morawieckiego zielone światło na przygotowania do restartu rozgrywek. Rozgrywki Ekstraklasy mają zostać wznowione 29 maja br. i zakończone 18-19 lipca.

Dokładny terminarz 27. i 28. kolejki Ekstraklasy:

27. kolejka

Piątek, 29 maja 2020

18:00: Śląsk Wrocław – Raków Częstochowa

20:30: Pogoń Szczecin – KGHM Zagłębie Lubin

Sobota, 30 maja 2020

15:00: ŁKS Łódź – Górnik Zabrze

17:30: Piast Gliwice – Wisła Kraków

20:00: Lech Poznań – Legia Warszawa

Niedziela, 31 maja 2020

15:00: Cracovia – Jagiellonia Białystok

17:30: Lechia Gdańsk – Arka Gdynia

Poniedziałek, 1 czerwca 2020

18:00: Wisła Płock – Korona Kielce

28. kolejka

Piątek, 5 czerwca 2020

18:00: Raków Częstochowa – ŁKS Łódź

20:30: Górnik Zabrze – Lechia Gdańsk

Sobota, 6 czerwca 2020

15:00: Jagiellonia Białystok – Wisła Płock

17:30: KGHM Zagłębie Lubin – Lech Poznań

20:00: Pogoń Szczecin – Cracovia

Niedziela, 7 czerwca 2020

12:30: Korona Kielce – Piast Gliwice

15:00: Arka Gdynia – Śląsk Wrocław

17:30: Wisła Kraków – Legia Warszawa

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button