PIŁKA NOŻNA

Zbigniew Boniek, Jerzy Brzęczek, Jerzy Engel i Paweł Janas na konferencji „Łączy nas szkolenie”

„Łączy nas szkolenie”

Na PGE Narodowym odbyła się konferencja „Łączy nas szkolenie”.

Przedstawiono na niej Program Certyfikacji PZPN Szkółek Piłkarskich, Informatyczny System Skautingu i Obserwacji, Talent Pro, a także nowy suplement Narodowego Modelu Gry PZPN – „Trening pozycyjny”.

Na konferencję przyszli: Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek, selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek, byli trenerzy drużyny narodowej Jerzy Engel i Paweł Janas, Jacek Magiera zastępca dyrektora sportowego ds. rozwoju piłki młodzieżowej, szkoleniowcy akademii piłkarskich.

Konferencja „Łączy nas szkolenie” (fot. PGE Narodowy)

Program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich PZPN jest bezpłatny i skierowany do klubów oraz szkółek od trzeciej ligi w dół, a nie do piłki profesjonalnej.

Jacek Magiera (fot. PGE Narodowy)

To innowacyjny projekt skierowany do podmiotów prowadzących szkolenie dzieci. Jego ideą jest wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacja szkółek. Jednym z najważniejszych celów tego programu jest rozszerzenie dostępu do nowoczesnego treningu, dotarcie do jak najmłodszych kategorii wiekowych (6-13 lat) z profesjonalnym szkoleniem. Takim, w którym już w tym wieku będą stosowane właściwe metody, nawyki piłkarskie oraz budowane cechy przyszłego profesjonalnego piłkarza.

Przyznanie danemu podmiotowi Certyfikatu na jednym z trzech poziomów (złotym, srebrnym lub brązowym) jest równoznaczne ze spełnieniem przez niego szeregu kryteriów i gwarancją odpowiedniej jakości szkolenia.

Jerzy Engel (fot. PGE Narodowy)

Trenerzy młodzieżowych reprezentacji i skauci, według wcześniej ustalonego planu, jeżdżą na wybrane mecze i przyglądają się młodym talentom.
(własne, pzpn)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button