POLSKA

Zaprosili policjantów na zlot. 40 miłośników motoryzacji z mandatami karnymi

Policjanci na motoryzacyjnym zlocie

Nieformalna grupa fanów motoryzacji co jakiś czas organizuje zloty, pod których przykrywką często organizowane są nielegalne wyścigi po ulicach.

Takież spotkanie wyznaczyli na piątek i zaprosili na portalu FB także policjantów. Zdając sobie sprawę z ironii zawartej w zaproszeniu, na konińskich ulicach w piątek wieczorem pojawiło się 6 nieoznakowanych BMW i jedna insignia, a także klika oznakowanych radiowozów, przeznaczonych do „uczestnictwa w zlocie”.

Po raz kolejny okazało się, że nie wszyscy fani motoryzacji to odpowiedzialni kierowcy poruszający się sprawnymi technicznie samochodami. Policjanci wylegitymowali 46 kierowców, z których 40 zostało ukaranych mandatami bądź za zły stan techniczny samochodów bądź za przekroczenie dozwolonej prędkości – za co 5 kierowców straciło prawa jazdy na 3 miesiące za przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym. Policjanci zatrzymali też 2 dowody rejestracyjne.

Niestety okazało się, że wśród uczestników zlotu wielu jest bardzo nieodpowiedzialnych – bo jak nazwać kierowcę, który po przeprawie jedzie 170 km/h? Policjanci stwierdzili też liczne uchybienia w stanie technicznym wielu pojazdów – kierowca mercedesa po dynamicznym popisie na parkingu musiał zdzierać ciemną folię z bocznych przednich szyb.

„Przy okazji imprezy krzewiącej technikę motoryzacyjną pojawiają się „czarne owce”, które takie imprezy psują. Może trzeba by jakoś weryfikować uczestników jeszcze przed zlotem? Tego nie wiemy, ale obiecujemy w przyszłości też czuwać nad bezpieczeństwem zarówno uczestników zlotów, jak i pozostałych kierowców, którzy mogą stanąć na ich drodze.” – napisanoa na FB Komendy Miejskiej Policji w Koninie.
(KMP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button