POLSKA

Zakopane. Prezydent Duda zainaugurował charytatywne zawody w narciarstwie alpejskim

„12H Slalom Maraton Zakopane 2021”

Cel zawodów jest ponadczasowy – to zbiórka pieniędzy na kolejny rok rehabilitacji i integracji przez sport dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami, którym pomaga Fundacja HANDICAP – przypomniał Andrzej Duda.

W niedzielę na Polanie Szymoszkowej, jak co roku, prezydent RP wziął udział w charytatywnych zawodach w narciarstwie alpejskim „12H Slalom Maraton Zakopane”.

– To zaszczyt, że po raz kolejny mogę być z Państwem – dodał Andrzej Duda, dziękując wszystkim za udział w tej akcji. Niedzielny slalom zorganizowano już po raz siódmy.

12h Slalom Maraton to cykliczne charytatywne zawody, których celem jest pobicie rekordu Polski podczas 12-godzinnej (w tym roku skróconej z powodu pandemii) drużynowej jeździe non-stop na nartach po ustawionym slalomie. W bicie rekordu zaangażowana jest drużyna składająca się z najlepszych zawodników, trenerów i instruktorów w narciarstwie alpejskim od lat 70-tych do dziś. Za każdy przejechany przez nich metr sponsorzy przekazują fundacji określoną kwotę, która pozwala finansować zajęcia dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami przez najbliższy rok.

Zakopane. Prezydent inauguruje VII edycję charytatywnych zawodów „12H Slalom Maraton Zakopane 2021” (fot. KPRP)

Podczas imprezy na ręce prezydenta przekazane zostały kolekcjonerskie, ozdobione rysunkami dzieci, narty Maryny Gąsienicy-Daniel – narciarki alpejskiej.

– Narty są autorstwa dzieci, więc chciałbym, aby także dzieciom służyły – powiedział Andrzej Duda i przekazał je fundacji HANDICAP, by podczas aukcji charytatywnej można było pozyskać kolejne środki na rehabilitację osób niepełnosprawnych.
(KPRP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button