LOTNICZE NEWSY

Z Gdańska do Zurychu Airbusem A220. Nowe połączenie liniami Swiss

Linia lotnicza Swiss

1 kwietnia na lotnisku im. Lecha Wałęsy wylądował po raz pierwszy samolot linii lotniczych Swiss.

Była to inauguracja regularnego połączenia na trasie Gdańsk – Zurych. Loty odbywać się będą cztery razy w tygodniu.

Szampan i czekoladki – taka niespodzianka czekała na pasażerów lecących pierwszym lotem z Zurychu do Gdańska. Ludzie na pokładzie nie wiedzieli jeszcze, że niecodzienny poczęstunek jest zapowiedzią wyjątkowego powitania, które zorganizowano dla nich w Gdańsku.

– Liczymy, że nowe połączenie Gdańska z Zurychem będzie bardzo korzystne nie tylko dla ruchu biznesowego, ale także turystycznego – powiedział Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk. – Ponadto loty realizowane do portu przesiadkowego w Zurychu otwierają bardzo bogatą ofertę kierunków zarówno w ramach własnej sieci Swiss, jak i sojuszu Star Alliance, którego jest członkiem.

Loty na trasie między Gdańskiem a Zurychem realizowane są w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. Wylot ze Szwajcarii o godz. 12.05, przylot do Gdańska o 13.55. Rejs powrotny: start z Gdańska o 14.35, przylot do Zurychu o 16.35. Godziny połączeń zapewniają dogodne warunki do przesiadek na dalsze połączenia.

Gdańsk jest czwartym miastem w Polsce do którego linie Swiss uruchomiły bezpośrednie loty. Lot trwa dwie godziny, a ceny biletów wahają się średnio między 500 a 1000 zł – w zależności od wybranego przez pasażera rodzaju biletu.

Airbus A220, seria C – takie maszyny będą obsługiwać pasażerów na trasie Gdańsk – Zurych.

C Series (Airbus A220) to wyjątkowo wygodne samoloty uznawane za jedne z najbardziej komfortowych w swojej klasie. Linie Swiss zapewniają, że dzięki innowacyjności w projektowaniu kabin podróżujący mogą się spodziewać znacznego wzrostu komfortu lotu. Co bardzo ważne, maszyny te są wyjątkowo ciche. Według organizatora rejsów, pod względem wrażliwości słuchowej człowieka C Series generuje tylko połowę poziomu hałasu swojego poprzednika, czyli Avro. Zużycie paliwa w porównaniu z wcześniejszą flotą jest mniejsze nawet o jedną czwartą.
(UMG)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button