WARSZAWA

Sportowe meble dla stolicy. Trwa konkurs na ich projekt

Sportowe meble dla Warszawy

Trwa konkurs na projekt trzech warszawskich mebli – stołu do ping-ponga, stolika do gier planszowych oraz sportowych szafek z przebieralnią.

Rekreacyjny sprzęt, wykonany na wzór zwycięskiej pracy, stanie w parku Pole Mokotowskie, Porazińskiej i na Agrykoli. Studenci mogą przesyłać propozycje do 20 maja.

Uczestnicy mogą liczyć na nagrodę w wysokości 5 tys. zł oraz propozycję podpisania z organizatorem umowy licencyjnej. Zwycięska koncepcja posłuży do produkcji sprzętu rekreacyjnego, montowanego w miejskich parkach. W strefach aktywności lokalnej pojawią się kolejne stoły do gry w szachy bądź chińczyka i stanowiska do tenisa stołowego. W planach jest też produkcja samoobsługowych szafek, w których warszawiacy będą mogli zostawić rzeczy podczas treningów na świeżym powietrzu. Do konkursu zgłaszają się pojedynczy projektanci, jak również zespoły złożone z osób posiadających status studenta.

Jury przy ocenie propozycji weźmie pod uwagę m.in. oryginalność projektu, wygodę i praktyczność użytkowania, a także dostosowanie sprzętu do osób z niepełnosprawnościami. W komisji zasiądą m.in. specjaliści z warszawskiej i krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz Politechniki Gdańskiej.
(UMW)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button