POLSKAŚWIAT

Wypadek na A1. Trzyosobowa rodzina spłonęła w aucie. Sebastian Majtczak poszukiwany listem gończym

POSZUKIWANY

Policjanci z VI Komisariatu Policji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi poszukują Sebastiana Majtczaka, lat 32, ostatnio zamieszkałego w Łodzi.

Poszukiwany na podstawie listu gończego Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim. Poszukiwany za przestępstwo z art. 177 par 2 KK.

Sebastian Majtczak poszukiwany listem gończym (fot. policja)

Zbigniew Ziobro Minister Sprawiedliwości wdrożył procedurę czerwonej noty Interpolu oraz europejskiego nakazu aresztowania.

To on – kierowca bmw brał udział w wypadku na autostradzie A1, w którym zginęła trzyosobowa rodzina. Spłonęła w swoim samochodzie.

Sebastian Waldemar Majtczak urodził się 31 maja 1991 roku w niemieckim Bonn. Ostatnim jego miejscem zamieszkania i pracy była Łódź.

Podejrzany jest o to, że 16 września tego roku, około godz. 19.54 na autostradzie A1 na jej 338,9 km na wysokości miejscowości Sierosław (woj. łódzkie), jadąc lewym pasem drogi w kierunku Katowic jako kierujący samochodem marki BMW umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Prowadził wskazany pojazd z nadmierną prędkością wynoszącą nie mniej niż 253 km/h, w miejscu, gdzie obowiązywała dozwolona prędkość 120 km/h, przez co nie dostosował prędkości kierowanego przez siebie pojazdu do panujących warunków ruchu oraz nie zachował odpowiedniej, bezpiecznej odległości od poruszającego się przed nim w tym samym kierunku samochodu osobowego marki Kia Proceed, w wyniku czego uderzył w tył wskazanego pojazdu marki Kia Proceed.

Kierujący pojazdem Patryk Biały, na wskutek tego uderzenia, zjechał na pas awaryjny i uderzył w bariery ochronne, w wyniku czego w pojeździe marki Kia Proceed doszło do pożaru, w następstwie którego samochód całkowicie spłonął, a na miejscu śmierć poniosły trzy osoby jadące pojazdem – kierujący autem, jego żona oraz ich małoletni syn.

Wypadek na A1 (fot. KMP w Piotrkowie Trybunalskim)

Sebastian Majtczak jest poszukiwany w związku z przestępstwem z art. 177 § 2 k.k.

Być może zostanie zmieniona kwalifikacja czynu. Chodzi o sprowadzenie bezpośredniego zagrożenia katastrofy w ruchu lądowym oraz zarzut zabójstwa z zamiarem ewentualnym.

Podejrzany o ten wypadek prawdopodobnie przebywa poza granicami Polski, tj. w Niemczech.

Ważne informacje!

Wszystkie osoby, które mają informacje na temat miejsca pobytu poszukiwanego, proszone są o kontakt z VI KP KMP w Łodzi ul. Wysoka 45 lub kontakt tel.+48 47 841 13 00;+48 47 841 13 01 (całodobowo) tel. +48 47 841 69 43 (czynny od 8.00 do 16.00) lub najbliższą jednostką policji.

Numer alarmowy 112.

Prokuratura wzywa w nim każdego, kto zna miejsce pobytu Sebastiana Majtczaka do zawiadomienia o tym najbliższej jednostki policji lub prokuratora. Ostrzega również, że za ukrywanie lub pomoc w ucieczce podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Zapewnia także utrzymanie tajemnicy co do osoby informującej o miejscu pobytu poszukiwanego.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button