WROCŁAW

Wybrali się z dwumiesięczną córeczką na nocną przejażdżkę. Wylądowali w celi

Dolny Śląsk

Policjanci z Gryfowa, w powiecie lwóweckim, zatrzymali rodziców, którzy w środku nocy wybrali się na przejażdżkę z dwumiesięczną córeczką.

Jak się okazało, oboje byli poszukiwani przez wymiar sprawiedliwości, a do tego nieodpowiedzialny ojciec dziecka posiadał przy sobie narkotyki. Do czasu przekazania maleństwa do rodziny pełniącej funkcję pogotowia rodzinnego, zaopiekowali się nim funkcjonariusze.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim (Dolny Śląsk), którzy pełnili nocną służbę z 10 na 11 stycznia bieżącego roku, około godziny 3:00 zwrócili uwagę na pojazd zaparkowany w pobliżu drogi krajowej nr 30. Policjanci postanowili sprawdzić, dlaczego osoby przebywające w aucie postanowiły zatrzymać się w środku nocy w miejscu oddalonym od jakichkolwiek zabudowań.

Podczas kontroli samochodu mundurowi ustalili, że za kierownicą siedział 38-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego, a na miejscu pasażera 38-letnia mieszkanka powiatu bolesławieckiego. W pojeździe znajdowała się również dwumiesięczna dziewczynka.

W trakcie legitymowania osób okazało się, że zarówno mężczyzna, jak i kobieta są poszukiwani przez sądy celem odbycia kary pozbawienia wolności. Ponadto przy mężczyźnie ujawniono marihuanę. W związku z podejrzeniem, iż para sprawowała opiekę nad dzieckiem, będąc pod wpływem środków odurzających, zostali przewiezieni do szpitala, gdzie pobrano od nich krew do badań.

Na miejsce wezwano również zespół ratownictwa medycznego celem przebadania niemowlęcia. Do czasu przybycia medyków dziewczynką zaopiekowali się policjanci. Na szczęście dziecko było zdrowe i trafiło do rodziny pełniącej funkcję pogotowia rodzinnego.

Natomiast nieodpowiedzialni rodzice zostali przewiezieni do policyjnych cel, a następnie do aresztu śledczego. 38-letni mężczyzna odpowie również za posiadanie środków odurzających, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Jeżeli potwierdzi się, że rodzice opiekowali się dzieckiem, będąc pod wpływem narkotyków, usłyszą zarzut narażenia go na niebezpieczeństwo. W sytuacji, gdy na sprawcy narażenia osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ciąży obowiązek opieki nad nią, czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat więzienia.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button