TRÓJMIASTO

Wybory europejskie – konkurs od Trójmiasta. Wygraj podróż po Europie

Podróż po Europie - zachęcenie do udziału w wyborach europejskich

Dwumiesięczna podróż kolejowa po Europie albo wycieczka do Brukseli – to nagrody w konkursie „Weź zagłosuj” na kampanię zachęcającą do udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot zaprasza do udziału młodzież w wieku 14-21 lat.

Celem konkursu jest oczywiście zwiększenie frekwencji w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 26 maja br. we wszystkich krajach UE, a zadaniem uczestników będzie przygotowanie akcji promującej udział w głosowaniu wśród młodych osób oraz ich rodzin i otoczenia.

Konkurs “Weź zagłosuj” skierowany jest do młodzieży w wieku od 14 do 21 lat, mieszkającej lub uczącej się na terenie Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot. Akcję promującą udział w głosowaniu w wyborach do Parlamentu Europejskiego trzeba zrealizować do 26 maja br.  

Uczestnik konkursu sam wybiera formę, w jakiej zrealizuje swoją inicjatywę. A może to być:

  • kampania w mediach społecznościowych;
  • lub akcja przeprowadzona w “realu”, np. flash mob, debata, happening itp.

Inicjatywę można zgłosić do konkursu w dwóch kategoriach:

  • jako osoba indywidualna, w wieku 18 do 21 lat;
  • jako zespół złożony z 2 do 5 osób w wieku 14-21 lat.

Dla każdej z dwóch kategorii przewidziano inne nagrody:

  • dla najlepszych kampanii osób indywidualnych będą to trzy równorzędne nagrody w postaci dwóch dwumiesięcznych biletów Interrail dla laureata/ laureatki oraz osoby towarzyszącej plus stypendium na podróż w wysokości 5 tys. zł. Bilety Interrail umożliwiają podróż kolejami po 31 krajach Europy.
  • w kategorii “inicjatywa przygotowana przez zespół “ będzie to sześć równorzędnych nagród w postaci dwudniowego wyjazdu zwycięskiego zespołu do Parlamentu Europejskiego
  • przewidziano także przyznanie nagrody dodatkowej bez kategorii w postaci wyjazdu do Warszawy (zwiedzanie Parlamentu RP).

Wszystkie informacje o konkursie (regulamin, gdzie i jak się zgłosić, co trzeba przygotować) można znaleźć na stronie internetowej.
(UMG)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button