TENIS

WSG Open 2019. Maja Chwalińska w ćwierćfinale turnieju

Warsaw Sports Group

Trzy polskie tenisistki walczyły o ćwierćfinał turnieju WSG Open 2019.

Awansowała tylko jedna – Maja Chwalińska, która pokonała 6-3, 6-1 rozstawioną z numerem 6 Rosjankę Valentinę Ivakhnenko.

Czwartek na kortach Legii zaczął się nieco później niż pierwotnie planowano – mecze zostały opóźnione o godzinę z powodu nocnych opadów deszczu. Warto było jednak poczekać, bo na obiekcie przy ul. Myśliwieckiej 4a było naprawdę ciekawie.

Na kortach 1 i 2 swoje mecze rozgrywały Paula Kania i Katarzyna Piter. Niestety, obie pożegnały się z turniejem. Kania, którą dzień wcześniej dopadło zatrucie pokarmowe, od początku miała na korcie duże problemy. Wyszła na mecz z Francuzką Tessah Andrianjafitrimo nastawiona pesymistycznie i przeżywała na korcie trudne chwile, a wraz z nią jej najbliżsi i cały team. Po przegranym 1-6 pierwszym secie Polka była wściekła, w pewnym momencie złamała rakietę, a przy 0-3 w kolejnym secie zdecydowała się poddać spotkanie. Jak się potem okazało, zrezygnowała również z gry deblowej, gdzie była – wraz z Kasią Piter – rozstawiona z numerem 1. W efekcie do półfinału walkowerem awansowała para Bronzetti/ Rosatello.

Dobrze czwartku nie wspominać będzie Piter, która powalczyła z Chinką Yue Yuan, ale w kluczowych momentach rywalka, która notabene dzień wcześniej wyrzuciła za turniejową burtę Stefanię Rogozińską-Dzik, była dużo skuteczniejsza. Skończyło się na porażce Polki 5-7, 3-6.

Trzecim polskim akcentem w II rundzie turnieju singlowego był występ Mai Chwalińskiej. Rozstawiona z 6 Valentina Ivakhnenko na pewno nie zlekceważyła Polki, bo znała ją z przeszłości. Maja zagrała jednak znakomity mecz, nie dając Rosjance żadnych szans, korzystając z całej geometrii kortu. Publiczność zachwycała się zarówno zmysłem taktycznym Mai, jak i jej sposobem gry. Chwalińska w nieco ponad godzinę wygrała 6-3, 6-1 i mogła odpocząć przed deblem, w którym zagrała w parze z Ulrikke Eikeri. W piątek Chwalińska zmierzy się z turniejową dwójką, Gruzinką Ekaterine Gorgodze, która w trzysetowym pojedynku wyeliminowała Anastasiyę Shoshynę 4-6, 6-1, 6-1.

Weronika Falkowska/ Martyna Kubka (fot. org.)

W deblu zobaczymy także polską parę Weronika Falkowska/ Martyna Kubka – z turniejem w grze podwójnej pożegnały się natomiast Anna Hertel i wspomniana już Shoshyna.

O turnieju

Międzynarodowy zawodowy turniej kobiecy o punkty do rankingu WTA
Nazwa turnieju: WSG OPEN 2019
Kategoria: ITF World Tennis Tour
Trzecia edycja turnieju
Termin: 5-11 sierpnia 2019
Adres: ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa
Korty: Sekcja Tenisa Legia Warszawa
Nawierzchnia: mączka ceglana
Pula nagród: 60 000 USD

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button