CIEKAWOSTKIRÓŻNOŚCI

Wściekły żółw pokazujący… środkowy palec zwycięzcą Najśmieszniejszego Zdjęcia 2020 roku!

Comedy Wildlife Photography Awards 2020 - Najzabawniejsze Zdjęcia 2020 roku!

Najpopularniejszy konkurs fotograficzny na świecie – The Comedy Wildlife Photography Awards 2020 dobiegł końca.

Zwycięzcą 2020 roku jest zdjęcie zatytułowane „Żółw Terry pokazuje środkowy palec” wykonane przez Marka Fitzpatricka.

Wysłano na konkurs 7 tys. zdjęć z całego świata, lecz fotografia Marka stała się zdecydowanym faworytem wśród sędziów! Zdjęcie zrobił, gdy pływał z żółwiami u wybrzeży wyspy Lady Elliot w Queensland w Australii. Markowi udało się uchwycić moment, w którym płetwa Terry’ego cofa się, gdy płynął w kierunku aparatu, co sprawiło, że ​​wyglądał jakby pokazywał środkowy palec.

Mark powiedział:

„Jestem podekscytowany i zaszczycony otrzymaniem nagrody Comedy Wildlife Photographer of the Year 2020. Niesamowite było zobaczyć reakcję na moje zdjęcie żółwia Terry’ego, który rozśmiesza ludzi w tym trudnym dla wielu czasie, a także pomaga rozpowszechnić ważne przesłanie dotyczące ochrony przyrody. Miejmy nadzieję, że żółw Terry może zachęcić więcej ludzi do poświęcenia chwili i zastanowienia się, jak bardzo zależy od nas nasza niesamowita przyroda i co możemy zrobić, aby im pomóc.”

Kolejne nagrody

Nagroda publiczności – Affinity Photo People’s Choice została przyznana Rolandowi Kranitzowi za jego urocze ujęcie śpiewającego susła zrobione na Węgrzech zatytułowane „O Sole Mio!”. wstać ”z grzbietu szopa pracza, który pozornie utknął w wejściu do swojego gniazda w wydrążonym pniu drzewa.

Śpiewający suseł (fot. Roland Kranitz / Comedy Wildlife Photo Awards 2020)

Nagrodę w kategorii Animals of the Land wygrał Charlie Davidson za „Prawie czas na wstawanie”. Szop pracz pozornie utknął w wejściu do swojego gniazda w wydrążonym pniu drzewa.

Szop pracz (fot. Charlie Davidson / Comedy Wildlife Photo Awards 2020)

Spectrum Photo Creatures of the Air Category Award: Tim Hearn „Zabawa w chowanego” – łątka pospolita ukrywająca się za łodygą bagiennej trawy.

Łątka pospolita ukrywająca się za łodygą bagiennej trawy (fot. Tim Hearn / Comedy Wildlife Photo Awards 2020)

Amazing Internet Portfolio Award: Daisy Gilardini „Śmiertelne pierdnięcie” – seria 4 wspaniałych zdjęć przedstawiających figlarnego niedźwiedzia brunatnego bawiącego się na Alasce.

(fot. Daisy Gilardini / Comedy Wildlife Photo Awards 2020)

Think Tank Photo Junior: Olin Rogers – dwa lwiątka bawiące się w Parku Narodowym Hwange w Zimbabwe.

Lwiątka bawiące się w Parku Narodowym Hwange w Zimbabwe (fot. Olin Rogers / Comedy Wildlife Photo Awards 2020)

ZOBACZ TAKŻE: Najśmieszniejsze zdjęcia dzikich zwierząt 2020 roku. Znamy finalistów. Można głosować m.in. na wściekłego żółwia [ZDJĘCIA]

Kolejni zwycięzcy TOP 10:

Arturo Telle Thiemann, Thomas Vijayan, Krisztina Scheeff, Megan Lorenz, Ayala Fishaimer, Sally Lloyd-Jones, Luis BergueĂ ± o, Sue Hollis, Petr Sochman i Jewhen Samuchenko.

Comedy Wildlife Photography Awards jest konkursem zarówno dla profesjonalnych fotografów, jak i pasjonatów ochrony przyrody, prezentujący niezwykle zabawne zdjęcia najbardziej niesamowitej przyrody na Ziemi.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button