MOTOSPORTREPREZENTACJA

Wrocław. Drużynowy Puchar Świata na żużlu. Polacy w finale

2023 FIM Speedway World Cup

Trwa Drużynowy Puchar Świata na żużlu we Wrocławiu.

W sobotę 29 lipca wielki finał, w którym pojadą Polacy, Brytyjczycy, Duńczycy i Australijczycy. Znamy już skład polskiej „piątki”, która rozpocznie rywalizację o tytuł. Wśród wybranych m.in. dobrze znany kibicom Sparty Wrocław Maciej Janowski.

Polska, jako gospodarz FIM Speedway World Cup, ma zapewnione miejsce w sobotnim finale. Wybranie piątki zawodników, którzy pojadą w biało-czerwonych kewlarach to zadanie jakiemu musiał stawić czoła trener reprezentacji Polski Rafał Dobrucki.

– DPŚ to prestiż, do tego przed własną publicznością. To niesamowita możliwość zapisania się na kartach historii, więc nic dziwnego, że wielu zawodników zgłaszało swoją gotowość i chęć reprezentowania Polski – mówi Rafał Dobrucki, trener żużlowej reprezentacji Polski.

Skład żużlowej reprezentacji Polski na finał Drużynowego Pucharu Świata

Oto piątka, która w sobotę rozpocznie rywalizację o tytuł Drużynowych Mistrzów Świata w ramach 2023 FIM Speedway World Cup:

  • Bartosz Zmarzlik – kapitan drużyny,
  • Maciej Janowski,
  • Patryk Dudek,
  • Dominik Kubera,
  • Janusz Kołodziej.

W reprezentacji Polski nie wszyscy znają smak złota Drużynowego Pucharu Świata. W imprezie tej zadebiutuje Dominik Kubera, natomiast najbardziej utytułowanym zawodnikiem jest Patryk Dudek, który już w drużynie trzykrotnie stawał na najwyższym stopniu podium SWC.

Finał Drużynowego Pucharu Świata już 29 lipca o godz. 19:00.

Czy Polacy zostaną mistrzami świata? Przekonają się o tym kibice, którzy wybiorą się na Stadion Olimpijski we Wrocławiu.
(UMW)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button