POLSKA

Wrocław – „bestiobus”. Antyszczepionkowcy zniszczyli wiatę przystankową SZCZEPCIObusa

MPK prosi policję i straż miejską o ochronę SZCZEPCIObusa

Antyszczepionkowcy zaatakowali także we Wrocławiu.

Wiata przystanku i mur kościelny, przy którym w niedzielę stanął mobilny punkt szczepień zostały oszpecone nienawistnymi hasłami. Szef MPK, Krzysztof Balawejder, zwrócił się o cykliczną obecność prewencyjną policji i straży miejskiej, tam gdzie stanie SZCZEPCIObus.

Od kilku dni w Polsce trwają ataki na punkty szczepień. Najpierw zaatakowano punkt w Grodzisku Mazowieckim, a kilka dni temu w Zamościu. Tam podpalono budynek sanepidu. Teraz antyszczepionkowcy zniszczyli wiatę przystankową we Wrocławiu, gdzie napisano „bestiobus” odwołując się do Apokalipsy św. Jana.

Krzysztof Balawejder zwrócił się do komendantów Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i straży miejskiej o cykliczną obecność prewencyjną SZCZEPCIObusa. Ma to zapobiec ewentualnym aktom agresji, do których doszło ostatnio na terenie innych punktów szczepień w Polsce.

– Każdy taki akt wandalizmu i tchórzostwa, jak ten z Leśnicy, jeszcze bardziej motywuje mnie i zespół do pracy przy szczepieniach przeciw COVID-19 – mówi prezes MPK Wrocław. – Deklaruję, że każdy taki wybryk będzie automatycznie przedłużał służbę SZCZEPCIObusa o kolejne dwa dni. To około 300 osób zaszczepionych więcej. Osobie, która wskaże sprawców tego czynu przekażę nagrodę 4000 złotych ze środków własnych – dodaje.

MPK Wrocław. Oszpecony murek (fot. MPK Wrocław)

Mobilny Punkt Szczepień przeciwko COVID-19 na ulicach Wrocławia. Gdzie stanie SZCZEPCIObus

Środa, 4 sierpnia

  • 9:00 – 12:30 Psie Pole – ryneczek
  • 13:00 – 17:00 Centrum Aktywności Lokalnej przy ulicy Swojczyckiej 118

Czwartek, 5 sierpnia

12:00 – 20:00 Aleja Bielany

Sobota, 7 sierpnia

10:00 – 18:00 Hydropolis

Niedziela, 8 sierpnia

  • 9:00 – 12:30 Kościół pw. Odkupiciela Świata przy ulicy Macedońskiej 2
  • 13:00 – 16:00 Rzymskokatolicka parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Wrocławiu – Ołtaszynie przy ulicy Pszczelarskiej 10
    (UMW)
Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button