MOTOSPORT

WRC. Ogier liderem po pierwszym etapie. Kajetan Kajetanowicz z problemami na Rajdzie Sardynii

Rajdowe Mistrzostwa Świata

Zakończył się pierwszy etap Rajdu Sardynii, szóstej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata.

Zawodnicy mieli do pokonania dwa dwukrotnie przejeżdżane odcinki specjalne, w tym najdłuższą w rajdzie próbę Osilo-Tergu, liczącą ponad 25 kilometrów. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak po trudnym początku zwiększali tempo, poprawiając swoją pozycję w klasyfikacji WRC2 Challenger. Na koniec dnia zajmują jedenastą pozycję.

Polacy rozpoczęli od czternastego czasu na pierwszej próbie, po której notowali odpowiednio szósty, dziewiąty i piąty czas. Reprezentant Polski przez cały dzień pracował nad poprawą ustawień samochodu, by móc notować coraz lepsze rezultaty. Przed Polakami blisko dwukrotnie dłuższa sobota, która dodatkowo pozbawiona jest przerwy serwisowej. To może być kluczowy etap rywalizacji.

WRC. Rajd Sardynii 2024. Kajetan Kajetanowicz (fot. kajto.pl)

– Trudny dzień bez serwisu, więc musiałem, z pomocą Maćka, zmieniać ustawienia samochodu — oczywiście na tyle, ile byliśmy w stanie. Czuję się coraz lepiej w aucie, natomiast przespałem definitywnie pierwszy odcinek. Nie miałem dobrego feelingu, więc nie chciałem mocno ryzykować. Okazało się, że na testach nie poszliśmy w dobrą stronę. Kiedy już znasz odcinek, jedziesz go po raz kolejny, to jest trochę łatwiej, a ja pokonywałem pierwszy oes po raz pierwszy, w przeciwieństwie do większości moich konkurentów. Nie było łatwo, ale ulepszając ustawienia samochodu, poprawialiśmy czasy. Jest coraz lepiej. Jutro długi dzień bez serwisu, więc musimy podjąć trafne decyzje z inżynierem. Myślę, że będzie dobrze. Najważniejsze jest to, że mam coraz więcej przyjemności z jazdy i coraz więcej uśmiechu – powiedział Kajetan Kajetanowicz, rajdowy Mistrz Świata WRC2 Challenger.

Sobotni etap rozpocznie się o godzinie 7:41 od odcinka Tempo Pausania 1 (12,03 km). Następnie zawodnicy pokonają próby Tula-Erula 1 (22,61 km) i ponownie powtórzą dwa te same oesy. Po godzinie 13 zjadą na strefę zmiany opon, po której rywalizować będą na próbach Monte Lerno 1 i 2 (25,33 km) oraz Coiluna-Loelle 1 i 2 (14,53 km).

Rajdowe MŚ. Ogier liderem po pierwszym etapie

Ośmiokrotny mistrz świata Francuz Sebastien Ogier prowadzi po piątkowym etapie w Rajdzie Sardynii. Drugi jest Estończyk Ott Tanak, a trzeci Hiszpan Dani Sordo.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button