KRAKÓW

Wojewoda małopolski chce uczcić Jana Pawła II. Urzędnik państwowy ma być bezstronny!

Małopolska

Podczas dzisiejszej wizyty w Wadowicach wojewoda małopolski Łukasz Kmita poprosił parlamentarzystów i samorządowców o wspólne złożenie kwiatów przed pomnikiem Świętego Jana Pawła II.

Przypominamy, że Kmita to działacz partii PiS. Urzędnik państwowy ma być bezstronny w każdej dziedzinie życia!

Niesamowite, że w świeckim kraju urzędnik wtrąca się w sprawy religijne innych osób, instytucji, itp. Co jest niezgodne m.in. z Konstytucją.

Nie można bronić też osób, które m.in. zatajały przypadki pedofili w Kościele. Kardynał Karol Wojtyła miał wiedzieć o nadużyciach seksualnych księży i ukrywać je. Na dowód tego są materiały komunistycznej Służby Bezpieczeństwa skierowane przeciwko kard. Karolowi Wojtyle i jego poprzednikowi kard. Stefanowi Sapieże.

– Chcemy być wierni i będziemy wierni nauczaniu naszego wielkiego Rodaka. Nie wyobrażam sobie, aby będąc w rodzinnym mieście naszego kochanego Papieża, choć na chwilę nie zatrzymać się przy Jego domu rodzinnym i Jego pomniku – podkreślił wojewoda Kmita.

Łukasz Kmita przebywał w Wadowicach z wizytą roboczą, podczas której w sali Starostwa Powiatowego podpisane zostały umowy potwierdzające dofinansowanie do remontów w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

– Będąc tu, w Wadowicach, i dokładając kolejną cegiełkę do rozwoju samorządów poprzez wsparcie w modernizacji dróg, warto jednak zatrzymać się nad tym, co najcenniejsze. Poprzez oskarżenia i manipulacje próbuje się zabrać nam, Polakom, nasz największy autorytet, jakim jest Święty Jan Paweł II, patron Małopolski. Dlatego proszę każdego z Was obecnych tu na sali, abyśmy po podpisaniu umów wspólnie, w geście solidarności, złożyli kwiaty i pomodlili się w intencji naszej ojczyzny i Małopolski – podkreślił wojewoda Kmita.

Zarówno przedstawiciele parlamentu – posłowie Filip Kaczyński i Marek Polak – jak i samorządowcy – starostowie wadowicki i suski oraz burmistrzowie i wójtowie z samorządów – chętnie włączyli się w tę inicjatywę. Wojewoda małopolski Łukasz Kmita zapowiedział także, że wystosuje do wszystkich 182 włodarzy małopolskich miast i gmin oraz starostów apel o uczczenie Jana Pawła II specjalną uchwałą.

– Ma to być nasze wspólne świadectwo, że nie zgadzamy się na niszczenie świętości, na fałszywe oskarżenia i próby dezawuowania nauczania pochodzącego z Małopolski największego z rodu Polaków. Zamierzam poprosić zarówno wójtów, burmistrzów, starostów, jak i państwa radnych o podjęcie tej inicjatywy. Wiemy, jak ogromny wkład miał Jan Paweł II w powstanie „Solidarności”, jakie zasługi ma w przemianach demokratycznych w naszym kraju. Jego nauczanie dodawało Polakom nadziei w czasach próby – w czasach głębokiego komunizmu w Polsce. Dziś jesteśmy winni stanąć po stronie prawdy i opowiedzieć się za tym, aby nie deptano pamięci o naszym wielkim Papieżu – podkreślił wojewoda Kmita.

Jednocześnie wojewoda zapowiedział, że jeszcze dziś na budynku Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie zostanie powieszony specjalny baner z wizerunkiem Papieża i hasłem: „Pamiętamy, Kochamy, Będziemy Bronić. Święty Janie Pawle II – módl się za nami”.
(własne, MUW)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button