POLSKAŚWIAT

Wizyta Marszałka Senatu RP w Stanach Zjednoczonych

USA

Dzień drugi

W drugim dniu wizyty w Stanach Zjednoczonych, 11 lutego br., Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki wraz z delegacją spotkał się w Miami z Przewodniczącym Rady Komisarzy Hrabstwa Miami-Dade Jose „Pepe” Diazem oraz przedstawicielami władz lokalnych.

W spotkaniu obok Marszałka Senatu RP udział wzięli Wicemarszałkini Senatu RP Gabriela Morawska-Stanecka, przewodnicząca Komisji Zdrowia senator Beata Małecka-Libera, przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów Publicznych senator Kazimierz Kleina oraz wiceprzewodniczący Komisji Nauki, Edukacji i Sportu senator Robert Dowhan.

Rozmowy dotyczyły m.in. współpracy gospodarczej między Polską i Stanami Zjednoczonymi – ze szczególnym uwzględnieniem Florydy. Marszałek Tomasz Grodzki zwrócił uwagę, że właśnie w Miami odbywa się Kongres 60 Milionów, którego celem jest łączenie środowisk biznesowych w Polsce z przedsiębiorcami polonijnymi. „Polonia ma świadomość, że w ciągu najbliższych lat tak Miami i Floryda, jak i Polska, będą dobrymi miejscami do inwestowania” – podkreślił Marszałek Senatu. „Planujemy rozszerzać i pogłębiać naszą współpracę” – dodał. Prof. Tomasz Grodzki zaprosił przewodniczącego Diaza do złożenia wizyty w Senacie, by przy współudziale Rady Gospodarczej przy Marszałku Senatu RP kontynuować rozmowy o możliwościach współpracy. Dziękując za zaproszenie Jose „Pepe” Diaz podkreślił, że przedsiębiorcy z Florydy zawsze szukają nowych możliwości do rozwoju i inwestowania.

W rozmowach poruszony został także problem opieki zdrowotnej oraz systemu finansowania zdrowia publicznego. W Miami znajduje się bowiem Jackson Memorial Hospital, uważany za jeden z 10 najlepszych szpitali na świecie. Na prośbę senator Beaty Małeckiej-Libery Przewodniczący Rady Komisarzy przedstawił szczegółowe informacje na temat funkcjonowania i finansowania tej placówki.

Marszałek Tomasz Grodzki wraz z delegacją spotkał się także z przedsiębiorcami, skupionymi w Greater Miami Chamber of Commerce oraz World Trade Center Miami. Rozmowy dotyczyły możliwości współpracy gospodarczej między Polską i Stanami Zjednoczonymi oraz perspektyw jej rozwoju.

Poprzednia strona 1 2 3Następna strona
Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button