POLSKAŚWIAT

Wizyta Marszałka Senatu RP w Stanach Zjednoczonych

USA

W pierwszym dniu wizyty w Stanach Zjednoczonych, 10 lutego br., Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki wraz z delegacją spotkał się w Miami z przedstawicielami Florida International University.

Rozmowy dotyczyły m.in. współpracy naukowej między Polską i Stanami Zjednoczonymi. Przedstawiciele uniwersytetu mówili między innymi o planach utworzenia instytutu studiów nad Polską w ramach szkoły stosunków międzynarodowych. Marszałek Senatu zadeklarował pomoc w nawiązywaniu kontaktów między polskimi uczelniami a uniwersytetem z Florydy.

„Naszym celem jest zacieśnienie relacji z tym regionem Stanów Zjednoczonych, także z tym uniwersytetem, na poziomie naukowym i gospodarczym. Polonia na Florydzie rozrasta się, chcemy o nią dbać, wspierać ją – i to jest także cel naszej wizyty” – podkreślił prof. Tomasz Grodzki.

W spotkaniu udział wzięli Wicemarszałkini Senatu RP Gabriela Morawska-Stanecka, przewodnicząca Komisji Zdrowia senator Beata Małecka-Libera, przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów Publicznych senator Kazimierz Kleina oraz wiceprzewodniczący Komisji Nauki, Edukacji i Sportu senator Robert Dowhan. Florida International University reprezentowali Dziekan College of Business William G. Hardin, Prodziekan ds. Kształcenia i Innowacji Shlomi Dinar oraz Dyrektor Globalnej Rekrutacji i Operacji, Anna M. Pietraszak.

W niedzielę, 13 lutego br. Marszałek Senatu RP wraz z delegacją odwiedzi Parafię Polskiej Misji Katolickiej Matki

Boskiej Częstochowskiej w Pompano Beach oraz spotka się z uczniami i nauczycielami Szkoły Języka Polskiego. Wicemarszałkini Senatu Gabriela Morawska-Stanecka oraz senator Beata Małecka-Libera spotkają się ponadto z przedstawicielami amerykańskiej Polonii.

1 2 3Następna strona
Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button