RÓŻNOŚCI

Wędrówki z dinozaurami. Zobaczcie wielkie gady w stolicy Małopolski [ZDJĘCIA]

Niesamowite widowisko: "Wędrówki z dinozaurami"

Wędrówki z dinozaurami. Zobaczcie wielkie gady w Tauron Arenie Kraków.

Po kilku latach wielkich sukcesów na największych światowych halach, przyszedł czas na Kraków. To ostatnia okazja, aby zobaczyć spektakularne widowisko z dinozaurami, które wyglądają jakby były żywcem wyciągnięte z epoki triasu, jury i kredy.

Niesamowite widowisko z dinozaurami w skali 1:1 podczas, którego mogliśmy poznać historię tych olbrzymich gadów. Sceneria, która na pierwszy rzut oka nie robi wielkiego wrażenia, do momentu rozkwitnięcia pierwszej roślinności, wtedy zaczyna się bajka.

Produkcja widowiska jest warta ponad 20 milionów dolarów.

Projektanci z całego świata współpracowali z naukowcami, aby stworzyć osobniki jak najbardziej zbliżone do tych, które zamieszkiwały naszą planetę ponad 200 milionów lat temu. Tak powstało 18 dinozaurów o naturalnych rozmiarach. Podczas widowiska stanęliśmy twarzą w twarz z: Tyranozaurem, Plateozaurem, Lilienszternem, Stegozaurem, Allozaurem, Torozaurem, Utahraptorem oraz Brachiozaurem. Ten ostatni ma 11 metrów wysokości, a jego długość od nosa do ogona to aż 17 metrów. Pracował nad nim 50-osobowy zespół (inżynierowie, artyści, naukowcy, malarze, specjaliści od skór oraz eksperci od animacji), całej ekipie stworzenie tego giganta zajęło ponad rok.

Mogliśmy zobaczyć jak się poruszały, jak ryczały i jak zachowywały się te olbrzymie istoty. Zostaliśmy wciągnięci w historię, gdzie obserwowaliśmy ich walkę o przetrwanie i dominację. Przez całe show mówił do nas paleontolog, który oprowadzał nas po prastarym kontynencie, dzięki czemu mogliśmy bliżej przyjrzeć się pracy naukowca, który tym samym przedstawiał najważniejsze fakty z życia gadów.

Widowisko koniecznie muszą zobaczyć wszyscy miłośnicy dinozaurów. Zaczynając od tych najmniejszych, kończąc na najstarszych. Polecam zarówno rodzinom, które szukają pomysłu na wspólne spędzenie wolnego czasu, jak i pojedynczym fanatykom tych niesamowitych stworzeń.

Na zdjęciach: Walka Allozaura i Stegozaura, Taniec Brachiozaurów oraz Walka Torozaurów.

Bilety są jeszcze dostępne! Dinozaury będą z nami wędrować jeszcze do niedzieli w Tauron Arenie Kraków.
(Klaudia Rakowska)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button