RÓŻNOŚCI

Trwa konkurs na nazwę polskich myśliwców F-35. Wojsko ostrzega! Uważaj na oszustów!

"Skrzydła przyszłości"

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych ogłosiło dość ciekawy konkurs.

Aby wziąć udział w konkursie należy w terminie od 12.04.2024 r. do 18.04.2024 r. pod postem zamieszczonym na oficjalnym profilu Sztabu Generalnego Wojska Polskiego w mediach społecznościowych wpisać własną propozycję nazwy dla myśliwca F-35.

Spośród pełnoletnich uczestników konkursu spełniających wymogi zapisane w regulaminie komisja wybierze w pierwszym etapie pięciu laureatów, którzy będą autorami najciekawszych nazw dla myśliwców F-35. Posiedzenie komisji konkursowej odbędzie się 19 kwietnia 2024 r. Spośród 5 nazw poprzez głosowanie pod postem opublikowanym na Facebook-u i portalu X, obserwujący profil Sztabu Generalnego Wojska Polskiego wybiorą zwycięską nazwę.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 29 kwietnia 2024 r. na stronie internetowej oraz na profilu SGWP w mediach społecznościowych. Zwycięzca zostanie zaproszony przez Sztab Generalny Wojska Polskiego na prezentację pierwszego Polskiego myśliwca F-35.

F-35 dla Polski

31 stycznia 2020 r. w Dęblinie szef MON podpisał umowę na zakup 32 wielozadaniowych samolotów piątej generacji F-35 dla Sił Powietrznych. Przedmiotem umowy jest dostawa samolotów wraz z pakietem logistycznym i szkoleniowym. W skład pakietu logistycznego wchodzi zapas części zamiennych i eksploatacyjnych, informatyczny system zarządzania eksploatacją oraz sprzęt na potrzeby obsługi naziemnej. W ramach umowy zapewnione zostanie pełne wsparcie logistyczne statków powietrznych oraz pozostałego sprzętu do 2030 roku. Pakiet szkoleniowy obejmuje kompleksowe szkolenie pilotów i personelu technicznego oraz naziemny system szkoleniowy, w tym Zintegrowane Centrum Szkoleniowe i 8 symulatorów lotu.

Oto treść komunikatu Sztabu Generalnego Wojska Polskiego (pisownia oryginalna):

„Cześć, miłośnicy lotnictwa!

Mamy zaszczyt ogłosić konkurs na nazwę dla naszego najnowszego myśliwca. Chcemy, abyście wykazali się kreatywnością i zaproponowali nazwę, która będzie oddawać siłę tego potężnego narzędzia obrony.

Czy masz w sobie duszę poety lub eksperta w dziedzinie lotnictwa? Jeśli tak, to ta konkurencja jest dla Ciebie!

Aby wziąć udział, wystarczy umieścić swoją propozycję w komentarzu poniżej. Jesteśmy podekscytowani, aby zobaczyć wasze pomysły!

Nagroda dla zwycięzcy nie tylko obejmie uznanie społeczności, ale także możliwość uczestnictwa w uroczystościach związanych z wprowadzeniem myśliwca do służby.


Nie czekaj, dołącz do zabawy już teraz i pokaż nam, jaką nazwę wymyślisz dla tego majestatycznego statku powietrznego!

Zapisz się w historii oręża Sił Zbrojonych RP tworząc nazwę dla samolotu wielozadaniowego F-35.”

Uwaga!

„Uważajcie na fałszywy profil Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, który pojawił się w związku z ogłoszonym przez SGWP konkursem na nazwę myśliwca F-35!

✔️Nigdy nie prosimy na naszym koncie o opłatę, czy „uregulowanie należności”!

✔️ Sprawdź podstawowe dane konta typu: kiedy założone, ilu ma obserwatorów, itp.!

✔️Uważaj na linki! Jeśli nie masz pewności, dokąd poprowadzą, nie klikaj!

Co grozi za pisanie z fake konta?

Art. 190a § 2 k.k., według którego karze do trzech lat pozbawienia wolności podlega każdy, kto: „podszywając się pod inną osobę, wykorzystuje jej wizerunek lub inne jej dane osobowe w celu wyrządzenia jej szkody majątkowej lub osobistej”.”

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button