FESTIWALEKONCERTY

Wednesday 13 na Dużej Scenie Pol’and’Rock Festival 2020

Pol'and'Rock Festival

Powstanie kapeli Wednesday 13 jest wynikiem wieloletniej fascynacji wizją niezwykle stylowej, a jednocześnie upiornej opowieści rodem z horroru.

Amerykańska kapela znana z ekscentrycznych, mrocznych stylizacji i potężnego, interesującego brzmienia, które łączy horror punk i ciężki metal, zaprezentuje się publiczności Pol’and’Rock Festival. Mistrzowie makabry zagrają na Dużej Scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

Kapela powstała w 2004 roku w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy wokalisty, który występuje pod pseudonimem Wednesday 13. Muzyk ma na koncie imponującą dyskografię i występy z zespołami takimi jak Murderdolls, Maniac Spider Trash czy Frankenstein Drag Queens from Planet 13 i niezwykle udaną karierę solową. Zespół Wednesday 13 wydał osiem albumów, a najnowsze wydawnictwo kapeli, “Necrophaze”, pojawiło się na rynku w zeszłym roku.

Twórczość kapeli jest zakorzeniona w fascynacji wszystkim, co makabryczne, upiorne i wzbudzające przerażenie. Lider grupy odwołuje się do koszmarów sennych i historii o potworach zarówno tych wymyślonych, jak i prawdziwych. Styl muzyczny zespołu często określa się mianem horror punka, jednak brzmienie Wednesday 13 łączy ze sobą elementy gotyckiego metalu i ciężkiego metalowego grania z inspiracją zaczerpniętą z charakterystycznego dla lat 80 dwudziestego wieku brzmienia syntezatorów. Członkowie kapeli pozostają wierni mrocznej, niezwykle efektownej stylistyce — stawiając na dramatyczny makijaż zestawiony z ekscentrycznymi strojami.

Zespół wydał swoją debiutancką płytę zatytułowaną “Transylvania 90210” w 2005 roku. Latem tego samego roku muzycy tworzący Wednesday 13 zagrali na głównej scenie festiwalu Download w Wielkiej Brytanii. Drugi krążek kapeli, czyli “Fang Bang”, ukazał się w 2006 roku. Zespół Wednesday 13 wydał osiem albumów, a najnowsze wydawnictwo kapeli, “Necrophaze”, pojawiło się na rynku w zeszłym roku. “Necrophaze” to pierwszy album grupy, na którym pojawiają się znakomici muzyczni goście, tacy jak legendarny Alice Cooper, Roy Mayorga z zespołu Stone Sour, Alexi Laiho z Children of Bodom, czy doskonale znana Pol’and’Rockowej publiczności Christina Scabbia z zespołu Lacuna Coil. Na płycie gości też Jeff Clayton, członek kultowych kapel punkowych takich jak ANTiSEEN i GG Allin’s Murder Junkies.

Organizatorzy festiwalu ogłosili już występy The Exploited, Jinjer, BLACK RIVER, Clutch, Dropkick Murphys, While She Sleeps, King Gizzard & The Lizard Wizard, Pidżama Porno, ØRGANEK, Tagada Jones, Static-X, The Rumjacks, Raz Dwa Trzy, Death Angel, Dirty Shirt, Saint City Orchestra, Rise of the Northstar i Fiddler’s Green.

Pol’and’Rock Festival to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego 26. edycja odbędzie się w terminie 30 lipca – 1 sierpnia 2020 roku. Na pięciu scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button