POLITYKAPOLSKA

Warszawa. „Protest Wolnych Polaków” wg PiS. Dokładna frekwencja nieznana. Kaczyński: Oni łamią Konstytucję

Protest PiS

11 stycznia w Warszawie odbył się „Protest Wolnych Polaków” zorganizowany przez PiS.

Według szacunków Ratusza (na podstawie monitoringu miejskiego) w zgromadzeniu przed Sejmem wzięło udział ok. 35 tysięcy osób.

Były rzecznik PiS Rafał Bochenek stwierdził, że frekwencja wynosi 200 tysięcy.

Wg PiS było tam ponad 300 tysięcy osób.

Warszawa. Protest Wolnych Polaków (fot. PiS)

Marsz przeszedł – Wiejską, plac Trzech Krzyży, Nowy Świat, rondo de Gaulle’a, Nowy Świat, Świętokrzyską i plac Powstańców Warszawy.

– Chcę podziękować każdemu z Was, którzy przyjechali tu w ten zimowy dzień. Jest tu nas naprawdę bardzo dużo. O Polskę tutaj chodzi! My mówimy „Wolne Media” (w Polsce nie ma mediów. Tylko my przestrzegamy prawa prasowego -red.), oni łamią Konstytucję, łamią prawo. Im chodzi o przeprowadzenie takiego planu, który oznacza praktyczną likwidację naszej ojczyzny jako państwa polskiego. To są te plany europejskie, plany nowej konstrukcji Unii Europejskiej. Ci najsilniejsi życzą sobie tego, żeby cała Unia Europejska została im bezpośrednio podporządkowana. To groza! Mamy w Polsce stracić wszelkie uprawnienia! Nie ma na to naszej zgody! Chce się przejąć nasze zasoby, które mamy w Banku Narodowym, stąd atak na prezesa NBP. Oni to wszystko mają zaplanowane! Polska jest dzisiaj krajem niezwykle atrakcyjnym, jeśli chodzi o inwestycje. Bronimy Polski, przed tym ideologicznym nieszczęściem i przed tym, że wraca dzisiaj niemiecki imperializm, jeden z polityków niemieckich – Weber powiedział, że popiera wszystkie działania władz Polski. To bardzo znamienna – mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas Protestu Wolnych Polaków.

Warszawa. Protest Wolnych Polaków (fot. PiS)

– Zobaczcie ilu nas tu jest mimo mrozu, mimo tego, że powstrzymywali autobusy z uczestnikami na trasie, mimo tego, że fałszowali informacje publiczne docierające do ludzi. Są nas tutaj setki tysięcy! Dziękuję Wam za to! Dziękujemy! Razem jesteśmy silni i razem zwyciężymy ! Zwyciężymy to zło, które się rozpanoszyło już po 29 dniach. Atakują wolne media, godność człowieka, mamy więźniów politycznych, to wstyd dla Polski! Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik siedzą w więzieniu za to, że walczyli z korupcją. To coś niebywałego! Niech oni usłyszą w więzieniu nasze wsparcie i wołanie! Nie zostawimy Was, będziemy tę władzę rozliczać! Miała być uśmiechnięta Polska, a mamy uśmiech Jokera Tuska. Ta władza, która tyle zniszczyła już w pierwszym miesiącu, musi odejść ! Nie chcemy władzy, która niszczy demokracje i pod płaszczykiem szczytnych haseł kryje się zawłaszczanie naszej ojczyzny! Demokracja umiera w ciemności – powiedział Mateusz Morawiecki.

– Witaj wolna Polsko, witajcie Polacy! Chcemy wyrazić nasz protest przeciwko destrukcji państwa polskiego, oni ni bez przyczyny wyłączyli sygnał TVP, opinia publiczna ma się nie dowiedzieć o ich działaniach! Jeżeli oni przeprowadzą pakt migracyjny, to Polska przestanie być bezpiecznym krajem. Wyraźmy swój sprzeciw, pójdźmy pod kancelarie premiera, przeciwko złu, które wprowadza koalicja 13 grudnia! – mówił przewodniczący KP PiS Mariusz Błaszczak.

Warszawa. Protest Wolnych Polaków (fot. PiS)

– Tusk, Hołownia i Kosiniak-Kamysz oszukali wielu wyborców. Miała być uśmiechnięta Polska a mamy czyste zło. Ze zła nigdy nic dobrego się nie zrodziło – zaznaczyła podczas protestu Elżbieta Witek.

– Marszałku, Hołownia, tu przyjechał naród, przed którym pan uciekł z obradami sejmu, przed którym postawił pan barierki. Panie marszałku rotacyjny, to naród sprawuje władzę zwierzchnią!
Łamiecie przepisy Konstytucji. Uciekacie z Sejmem przed Narodem Polskim, bo się go boicie!
Nawet płotki Pan Marszałek rozstawił i ogrodził budynek Sejmu. A przyjechały tysiące kulturalnych ludzi, bez wulgaryzmów, wyp…ie., itp.
Gdzie Pan jest Panie Marszałku Hołownia… Przyjechał Naród do Pana i żąda przeprosin za łamanie prawa!!!
Ruda wrona Orła nie pokona! Przywrócimy wolne media publiczne. Uwolnimy więźniów politycznych. Ludzie żądają, aby Tusk i jego jaruzele przeprosili Naród za pogwałcenie praworządności. Prędzej czy później będą musieli przeprosić! – napisał Przemysław Czarnek.

Warszawa. Protest Wolnych Polaków (fot. PiS)

Komentarze rządu

„Nie mają świętości. Na Marszu Obrońców Milionerów Kaczyńskiego na pomniku AK wyświetlili grafikę z twarzami Kamińskiego i Wąsika. To pomnik pamięci o tych, co oddali za Polskę życie, a nie galeria przestępców” – napisała posłanka Koalicji Obywatelskiej Kamila Gasiuk-Pihowicz.

„Wyborcy Trzeciej Drogi 15 października powiedzieli NIE trzeciej kadencji PiS, określili się po stronie praworządności, demokracji oraz samorządności i tym wartościom pozostają wierni. Czas, by politycy PiS zaakceptowali wreszcie wynik wyborów” – napisał Władysław Kosiniak-Kamysz.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button