POLSKA

Warszawa. Prezydenci Biden i Duda o wzmocnieniu bezpieczeństwa Polski

USA - Polska

O wzmocnieniu bezpieczeństwa Polski oraz współpracy sojuszniczej i relacjach dwustronnych rozmawiają dzisiaj w Warszawie prezydent Andrzej Duda oraz prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki Joe Biden.


To już druga wizyta Joe Bidena w Polsce w ciągu ostatniego roku. Andrzej Duda gościł w Pałacu Prezydenckim amerykańskiego przywódcę w marcu 2022 r. – miesiąc po rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Warszawa. Joe Biden i Andrzej Duda (fot. KPRP)

Przed rozmowami w Warszawie prezydenci spotkali się też w Rzeszowie, gdzie podziękowali przedstawicielom organizacji pozarządowych za zaangażowanie w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Warszawa. Joe Biden i Andrzej Duda (fot. KPRP)


W środę w Warszawie Joe Biden – jako gość specjalny – weźmie udział w szczycie Bukaresztańskiej Dziewiątki, którego współgospodarzem będzie prezydent RP. Rozmowy będą dotyczyły m.in. wzmocnienia wschodniej flanki oraz dalszego wsparcia Ukrainy.


Bukaresztańska Dziewiątka (B9) zawiązana została z inicjatywy Polski i Rumunii; należą do niej kraje położone na wschodniej granicy NATO – Bułgaria, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Polska, Rumunia, Słowacja i Węgry.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button