KATOWICEPOLSKA

Upały. Policjanci uratowali wycieńczonego psa. Był zamknięty w samochodzie

Właścicielce czworonoga grozi nawet 3-letni pobyt w więzieniu

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego rybnickiej komendy uwolnili psa, zamkniętego podczas upału w samochodzie.

Do uratowania zwierzęcia przyczyniła się informacja przekazana przez świadków zdarzenia, którzy zauważyli w aucie wycieńczonego psa. Samochód znajdował się na najwyższej kondygnacji otwartego parkingu, w miejscu bardzo nasłonecznionym. Nieodpowiedzialnej właścicielce czworonoga grozi teraz nawet 3-letni pobyt w więzieniu.

Niestety takie informacje o zamkniętych zwierzętach czy dzieciach w samochodach podczas upalnych dni będzie coraz więcej. Pamiętajmy o natychmiastowej reakcji na te sytuacje!

Do zdarzenia doszło 4 czerwca, około godziny 14.20 na parkingu jednej z galerii handlowych w centrum Rybnika. Do oficera dyżurnego rybnickiej komendy zadzwonił świadek, który poinformował, że w szczelnie zamkniętym, nagrzanym samochodzie marki Nissan Qashqai, znajduje się wycieńczony pies. Dyżurny skierował na miejsce patrol mundurowych. Policjanci potwierdzili zgłoszenie. Pojazd znajdował się na najwyższej kondygnacji otwartego parkingu, w miejscu bardzo nasłonecznionym, gdzie temperatura sięgała ponad 30 stopni Celsjusza. Stróże prawa wybili jedną z bocznych szyb i otworzyli samochód. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji mundurowych zwierzęciu nic się nie stało.

Po krótkiej chwili na miejscu pojawiła się 21-letnia właścicielka czworonoga. Mieszkance Knurowa, która przebywała na terenie Rybnika, grozi teraz nawet 3-letni pobyt w więzieniu.

Pamiętajmy! Wystarczy kilkanaście minut, aby w szczelnie zamkniętym, pozostawionym na słońcu pojeździe, temperatura wzrosła do poziomu zagrażającego naszemu życiu. Szczególnie małe dzieci i zwierzęta pozostawione w samochodzie mogą być narażone na przegrzanie, które może zakończyć się śmiercią. Widząc zagrożenie, nie bądźmy obojętni i informujmy o wszystkim policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Przypominamy także, że w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu sami możemy podjąć czynności zmierzające do udzielenia pomocy, np. wybijając szybę w aucie.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button