POLITYKAPOLSKA

Umowa na zakup amerykańskiego systemu HIMARS podpisana

System HIMARS

Prezydent RP oraz rozpoczynający wizytę w Polsce Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Michael Pence wraz z Małżonkami spotkali się z polskimi i amerykańskimi żołnierzami w 1. Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie.

– System HIMARS w ogromnym stopniu doprowadzi do wzmocnienia potencjału obronnego Polski, wzmocnienia potencjału bojowego polskiej armii, a także przyczyni się do wzmocnienia bezpieczeństwa naszej części Europy – powiedział Prezydent Andrzej Duda o podpisaniu umowy na zakup amerykańskiego systemu.

– Ogromnie się cieszę, że wizyta w Polsce Wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych wraz z delegacją rozpoczyna się od tego ważnego i symbolicznego wydarzenia – od podpisania porozumienia otwierającego dla Polski zakup systemów artyleryjskich rakietowych HIMARS, nowoczesnego systemu amerykańskiego, który w ogromnym stopniu doprowadzi do wzmocnienia nie tylko potencjału obronnego Polski, nie tylko potencjału bojowego polskiej armii, ale także przyczyni się do wzmocnienia bezpieczeństwa naszej części Europy, jako części, a zarazem wschodniej flanki NATO – mówił Andrzej Duda.

Ocenił, że to ważne wydarzenie, które wpisuje się w od dawna zapowiedziany i przygotowany program modernizacji polskiej armii.

– Systemy artyleryjskie, rakietowe HIMARS, które zostaną nabyte dla polskiej armii, stanowią przejaw najnowocześniejszej militarnej myśli technicznej, obronnej, a także – co bardzo mocno chcę podkreślić – są bronią, infrastrukturą militarną, wypróbowaną w warunkach bojowych – powiedział Prezydent.
(KP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button