KATOWICE

Ukradł tramwaj. Pojechał z Katowic do Chorzowa. Zabierał pasażerów

Śląsk

Tramwaj, który powinien znajdować się w zajezdni trafił na ulicę Katowic i Chorzowa.

Mundurowi z chorzowskiej komendy wyjaśniają w jakich okolicznościach doszło do kradzieży pojazdu szynowego o wartości 7 000 000 zł. Fałszywy motorniczy został zatrzymany. Usłyszy zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, oraz kradzieży z włamaniem. Dodatkowo Komenda Miejska Policji w Chorzowie wystąpiła o areszt dla mieszkańca Świętochłowic.

W nocy z soboty na niedzielę do dyżurnego chorzowskiej komendy wpłynęło niecodzienne zgłoszenie. Pracownik Tramwajów Śląskich poinformował, że po terenie miasta porusza się tramwaj, który powinien znajdować się w zajezdni.

Na miejsce został skierowany patrol drogówki wraz z komendant chorzowskiej „dwójki”. Jak okazało się 25-letni mieszkaniec Świętochłowic wyjechał tramwajem PESA z katowickiej zajezdni. Przybrał numer nieistniejącej linii 33 i udał się w kierunku Chorzowa.

Po drodze zatrzymywał się na przystankach, przewożąc między nimi nieświadomych pasażerów. W trakcie przejazdu inny motorniczy zwrócił uwagę na nietypową linię tramwaju i powiadomił o tym dyspozytora. Gdy samozwańczy motorniczy znajdował się w okolicach chorzowskiego Rynku, tramwaj został unieruchomiony przez pracowników zajezdni. Jeździł tak przez 45 minut.

Mężczyzna nie posiadał stosownych uprawnień do kierowania tramwajem, lecz jego wiedza wystarczyła do podstawowej obsługi. Świętochłowiczanin był trzeźwy, lecz nie potrafił wskazać powodu swojego zachowania. Został zatrzymany, a o jego losie zadecyduje prokurator.

Mężczyzna ma usłyszeć zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, oraz kradzieży z włamaniem. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo Komenda Miejska Policji w Chorzowie wystąpiła o areszt dla nieodpowiedzialnego mieszkańca Świętochłowic.

Na szczęście nikomu nic się nie stało, a tramwaj wrócił nieuszkodzony do zajezdni. Chorzowscy mundurowi wyjaśniają w jakich okolicznościach mężczyzna zdołał dostać się do jego wnętrza i go uruchomić.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button