HOKEJREPREZENTACJA

Turniej prekwalifikacyjny do igrzysk. Porażka polskich hokeistów z Koreą Południową. Koniec marzeń

Sosnowiec

W niedzielę, 11 lutego w AMital Park w Sosnowcu zakończył się turniej prekwalifikacyjny do Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

W ostatnim meczu Polacy przegrali z Koreą Południową 2:3 po dogrywce i zajęli trzecie miejsce. Awans do dalszej fazy kwalifikacji zdobyła z kompletem zwycięstw Ukraina.

Kiedy biało-czerwoni przystępowali do spotkania z Koreą Południową, wiadomo już było, że Polacy nie awansują do dalszej fazy. Przed tym meczem Ukraina pokonała Estonię 5:3 i z kompletem zwycięstw zakończyła rywalizację na lodowisku w Sosnowcu.

Ukraina awansowała do turnieju, który odbędzie się na przełomie sierpnia i września tego roku, a stawką będzie bezpośredni awans do Zimowych Igrzysk Olimpijskich, które w 2026 roku odbędą się we Włoszech.

Nasz zespół w czwartek wygrał z Estonią 4:0, w piątek przegrał z Ukrainą 2:3 w karnych.

W niedzielnym starciu Polacy mieli ogromne problemy z ruchliwymi rywalami. Bramkarz David Zabolotny miał sporo pracy. Pierwsza tercja zakończyła się bezbramkowo, a w drugiej Koreańczycy w 36. minucie objęli prowadzenie. W trzeciej tercji wyrównał Dominik Paś, któremu wystarczyło przyłożyć kij po podaniu Pawła Zygmunta. Goście znowu wyszli na prowadzenie, po tym jak rzut karny wykorzystał Hong. Zaledwie 27 sekund później Jakub Wanacki wpakował krążek do bramki i było 2:2. W dogrywce złotego gola strzelili rywale. Ostatecznie Polacy zajęli w turnieju trzecie miejsce.

Turniej Prekwalifikacyjny w Sosnowcu do Zimowych Igrzysk Olimpijskich

KOREA POŁUDNIOWA – POLSKA 3:2 po dogrywce (0:0, 1:0, 1:2, d. 1:0)

Hong 36, 50, Song 64 – Paś 48, Wanacki 51

KOREA POŁUDNIOWA: Lee Yeonseung – Lee Don Ku, Lee Seungjae; Lee Chong, Hong, Shin – Nam, Song; Kim Sangwook, Lee Chonghyun, Kang – Kim Hyunseo, Jeong; Bae, Lee Young, Lee Hyun – Kong, Jee, Kim Sanyeob, Kim Shiwan. Trener: Kim Woojae

POLSKA: Zabolotny – Wanacki, Dronia; Fraszko, Pasiut, Wronka – Wajda, Górny; Paś, Kolusz, Dziubiński – Ciura, Jaśkiewicz; Komorski, Wałęga, Jeziorski – Zieliński, Horzelski; Zygmunt, Galant, Michalski. Trener: Kalaber

Wyniki Turnieju Prekwalifikacyjnego w Sosnowcu do Zimowych Igrzysk Olimpijskich:

Czwartek, 8 lutego

Polska – Estonia 4:0
Korea Południowa – Ukraina 0:4

Piątek, 9 lutego

Estonia – Korea Południowa 2:4
Polska – Ukraina 2:3 w karnych

Niedziela, 11 lutego

Ukraina – Estonia 5:3
Korea Południowa – Polska 3:2 po dogrywce

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button