KOLARSTWO

Tour de Pologne 2020. Mistrz świata Mads Pedersen wygrał drugi etap

77. Tour de Pologne UCI World Tour

Mads Pedersen (Trek Segafredo) wygrał drugi etap 77. Tour de Pologne UCI World Tour z Opola do Zabrza.

Aktualny mistrz świata wyprzedził Pascala Ackermanna (Bora-Hansgrohe) i Davide Balleriniego (Deceuninck – Quick-Step) i został nowym liderem wyścigu.

77. Tour de Pologne UCI World Tour – II etap (fot. Szymon Gruchalski/tourdepologne.pl)

Drugi etap 77. Tour de Pologne był jednocześnie najkrótszym w całym wyścigu. Płaska trasa z Opola do Zabrza o długości 151,5 km sprzyjała uciekinierom. Niedługo po starcie od peletonu oderwało się dwóch kolarzy, który uciekali także na pierwszym etapie – Maciej Paterski z Reprezentacji Polski oraz Julius van den Berg z EF Pro Cycling. Polak skoncentrował się na zdobywaniu punktów w klasyfikacji Najaktywniejszy Zawodnik i wygrał lotne premie w Strzelcach Opolskich oraz Ujeździe. Z kolei Holender triumfował na jedynej Górskiej Premii na drugim etapie – na Górze świętej Anny.

Choć maksymalna przewaga ucieczki sięgnęła nawet sześciu minut, to na rundach w Zabrzu peleton doścignął Paterskiego i van den Berga, a do głosu doszły drużyny rozprowadzające swoich sprinterów. To zadanie najlepiej wykonała grupa Trek-Segafredo, która perfekcyjnie dowiozła do mety Madsa Pedersena. Aktualny mistrz świata stoczył na ostatnich metrach zacięty bój z Pascalem Ackermannem minimalnie wyprzedzając niemieckiego sprintera. Podium etapu uzupełnił Davide Ballerini.

77. Tour de Pologne UCI World Tour – II etap (fot. Szymon Gruchalski/tourdepologne.pl)

Dzięki wygranej Mads Pedersen został także nowym liderem klasyfikacji generalnej, w której o cztery sekundy wyprzedza Pascala Ackermana i Kamila Małeckiego (CCC Team). Po dwóch etapach liderem klasyfikacji Najlepszy Góral jest Julius van den Berg, Najlepszym Sprinterem Jasper Philipsen (UAE Team Emirates), a Najaktywniejszym Zawodnikiem Maciej Paterski.

Mads Pedersen: Bardzo się cieszę, że mogłem wygrać i dedykuję to zwycięstwo Fabio Jakobsenowi życząc mu powrotu do zdrowia. Dziś od początku etapu realizowaliśmy taktykę, która miała doprowadzić mnie do finiszu. Zespół spisał się rewelacyjnie, wszystko udało się wypełnić w stu procentach i to nasze wspólne zwycięstwo.

Maciej Paterski: Czułem się bardzo dobrze, nawet lepiej niż na pierwszym etapie. Zdobyłem sporo punktów i jeżeli nie stanie się nic niespodziewanego to powinienem dowieźć tę koszulkę do Krakowa. Na trzecim etapie nie będę szarpał i spróbuję nieco odpocząć, ale to na pewno nie koniec moich ataków w tym wyścigu.

Jasper Philipsen: Wszyscy byliśmy zszokowani tym, co stało się wczoraj. Początek dzisiejszego etapu był dość łatwy, więc mieliśmy czas, aby myśleć o tym wypadku. Końcówka etapu to typowa sprinterska rozgrywka. Mój zespół spisał się bardzo dobrze, ale ja nie jestem do końca zadowolony z mojej dyspozycji i miejsca, które zająłem.

W piątek odbędzie się trzeci etap 77. Tour de Pologne Wadowice – Bielsko-Biała, Śląskie o długości 203 kilometrów.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button