BIEGIINNE

Tomasz Karolak: IRONMAN w Polsce to poziom światowy. Sidney Polak: odmienił moje życie

IRONMAN w Polsce

Sidney Polak to jeden z artystów, którzy w ostatnich latach spróbowali swoich sił w triathlonie podczas zawodów serii IRONMAN w Polsce.

Jak sam mówi, to doświadczenie bardzo pozytywnie wpłynęło na jego życie. Opowiedział o tym w krótkiej rozmowie.

Sidney Polak (fot. org.)

Sidney Polak to wokalista, perkusista, autor tekstów, muzyk i kompozytor. Członek zespołu T.LOVE, ale z sukcesami rozwija również karierę solową. Autor takich hitów jak „Otwieram wino”, „Skuter” czy „Chomiczówka” ma już na swoim koncie ukończenie zawodów Enea IRONMAN 70.3 Gdynia.

– Moja przygoda z IRONMAN rozpoczęła się w ten sposób, że zostałem zaproszony na koncert – wspomina Sidney Polak. – Grałem na mistrzostwach polski w triathlonie i wtedy otrzymałem propozycję startu. Akurat w tym samym czasie chodziłem na basen, postanowiłem się „serwisować”. Pomyślałem sobie, że skoro jeżdżę na rowerze, bieganie nie jest chyba takie trudne, bo przecież wszyscy biegają – spróbuję. Ta decyzja bardzo pozytywnie zmieniła moje życie – przyznaje.

Sidney Polak już planuje swoje kolejne starty w zawodach z cyklu IRONMAN.

– Mam nadzieję, że sytuacja pozwoli mi w 2021 roku na wystartowanie w Gdyni w „połówce” – mówi Sidney Polak. – Nie rzucam się jeszcze na pełen dystans, chcę ponownie zmierzyć się z „połówką”. Chciałbym też namówić na udział swoją narzeczoną, jeździmy razem na rowerach szosowych, pływamy. Oby nam się udało wystartować. Mega się jaram zawodami IRONMAN – podkreśla.

Tomasz Karolak: IRONMAN w Polsce to poziom światowy

Tomasz Karolak to jeden z aktorów, który regularnie startuje w zawodach triathlonowych z serii IRONMAN w Polsce. Jak sam mówi, przede wszystkim ceni sobie niesamowitą atmosferę oraz profesjonalną organizację imprezy.

​Tomasz Karolak to aktor teatralny, telewizyjny i filmowy. Założyciel i dyrektor artystyczny Teatru IMKA. Znany jest z ról w takich filmach jak: „Listy do M.”, „Planeta singli”, „Porady na zdrady”. Fani seriali na pewno kojarzą niezapomniane postacie, które wykreował w „39 i pół”, czy „Rodzinka.pl”. Od kilku już lat Tomasz Karolak jest również zapalonym triathlonistą, który regularnie startuje w Gdyni oraz Warszawie w zawodach spod szyldu IRONMAN.

– Startowałem w wielu zawodach IRONMAN – wspomina Tomasz Karolak. – Najbardziej spektakularne są zawody w Gdyni, gdzie kibicuje tysiące ludzi, co wywołuje niesamowite wrażenia u wszystkich uczestników. Z racji tego, że jestem osobą rozpoznawalną, to jeszcze bardziej to przeżywam. Wiele osób zaczepia mnie na trasie i wykrzykuje np. „dawaj, dawaj”. Niesamowity jest też finisz na plaży miejskiej w okolicy Skweru Kościuszki. Atmosfera jest fantastyczna. Jeśli chodzi o kwestie organizacyjne, to wiadomo, że spełnia ona najwyższe poziomy światowe – przyznaje.​

​Z okazji swojego okrągłego jubileuszu w 2021 roku, Tomasz Karolak ma bardzo ambitne marzenie.

– W przyszłym roku w Gdyni będę obchodził swoje 50 urodziny – mówi Tomasz Karolak. – Wcześniej wystartuje w zawodach 5150 Warsaw, ale jest moim celem, marzeniem i trenuję, żeby wziąć udział w pełnym dystansie IRONMAN w Gdyni. To jest wielkie wydarzenie, że akurat w Gdyni będzie można pokonać cały dystans. To będzie niesamowite – podkreśla.

IRONMAN to największa na świecie seria zawodów triathlonowych dla zawodowców i amatorów. W 2021 roku w Polsce odbędą się 4 wyścigi pod szyldem IRONMAN:

– IRONMAN 70.3 Warsaw – 6 czerwca 2021;

– 5150 Warsaw – 6 czerwca 2021;

– IRONMAN Gdynia – 8 sierpnia 2021;

– Enea IRONMAN 70.3 Gdynia – 8 sierpnia 2021.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button