KONCERTY

The Album Series 2020 Tour. Zespół YES zagra we Wrocławiu

Band YES zagra w Polsce

YES – jeden z najbardziej innowacyjnych zespołów prog rockowych i prawdziwych legend tego gatunku, 9 października ogłosił trasę koncertową po Wielkiej Brytanii, zaplanowaną na maj i czerwiec przyszłego roku.

Podczas The Album Series 2020 Tour pojawią się utwory z albumu Relayer z 1974 oraz inne klasyki doskonale znane fanom YES.

Dziś zespół ogłosił europejska część trasy The Album Series 2020 Tour. YES wystąpi 9 maja 2020 roku w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

Wspomniana trasa koncertowa odbędzie się po bardzo udanej trasie #YES50 Anniversary z 2018 roku i ponownie w jej składzie znajdą się: Steve Howe (gitary), Alana White (perkusja), Geoff Downes (klawisze), Billy Sherwood (gitara basowa i wspierający wokal), Jon Davison (wokal) i Jay Schellen (dodatkowe bębny i perkusja).

Podzielonemu na dwie części koncertowi, towarzyszyć będzie zarówno doskonała oprawa muzyczna, jak i wizualna. Pierwsza część zawierać będzie najpopularniejsze utwory z obszernego katalogu YES. Podczas drugiej, usłyszymy utwory z Relayer – siódmego studyjnego albumu zespołu i jednego z najbardziej charakterystycznych albumów YES. Relayer wyznaczył również lekką zmianę kierunku, ponieważ Patrick Moraz zastępując Ricka Wakeman’a na klawiszach, wprowadził do albumu ostrzejszy, bardziej awangardowy klimat. Idealnie pokazuje to otwierający album singiel Gates Of Delirium, prawie 22 minutowy utwór, który jest instrumentalną sekwencję bitwy klawiszy Moraza oraz gitary Steve’a Howe’a. Bitwa ustępuje miejsca pięknej balladzie Soon, która niesie cudowną pieśń pokoju i nadziei.

Kolejne utwóry na płycie: Sound Chaser to prog-rockowo-jazzowy eksperyment fuzji pod silnym wpływem stylu Moraz’a oraz To Be Over – spokojne i delikatne zakończenie albumu, oparte na melodii Steve’a Howe’a.

Wydany pod koniec 1974 roku w Atlantic Records, Relayer kontynuował sukces YES, osiągając #4 top albumów w Wielkiej Brytanii i #5 na US Billboard.

„Naprawdę nie możemy się doczekać zagrania WSZYSTKICH utworów z albumu Relayer” – mówi Steve Howe. ”Natomiast w pierwszej połowie wieczoru wykonamy wyrafinowaną selekcję z ogromnego repertuaru Yes. Do zobaczenia na miejscu!”

Alan White dodaje: „Relayer, jak sądzę, jest jedną z najbardziej kreatywnych i interesujących kompilacji muzycznych w repertuarze zespołów. To wyzwanie i niezwykła przyjemność. Cieszę się, że mogę przywrócić tę muzykę na scenę koncertową w całej Europie. Mam nadzieję, że wszyscy, którzy pojawią się na naszych koncertach, będą zadowoleni z tych występów tak samo, jak my lubimy je wykonywać dla naszej publiczności”.

Podczas koncertu we Wrocławiu będzie można również zobaczyć wystawę prac Rogera Deana – angielskiego malarza i grafika, projektanta okładek do płyt YES. Artysta będzie towarzyszyć muzykom podczas ich trasy The Album Series 2020.

O YES

Założony w 1968 roku przez Jona Andersona i nieżyjącego już Chrisa Squire’a, YES jest jednym z najbardziej innowacyjnych, wpływowych i lubianych zespołów w historii muzyki rockowej. Ich albumy z lat 70’: The Yes Album, Fragile, Close To The Edge, Yessongs, Tales From Topographic Oceans, Relayer i Going For The One były przełomowe pod względem stylu muzycznego i treści. Ich muzyka stała się również synonimem do twórczości artysty Roger’a Dean’a, który odpowiada za charakterystyczny projekt logotypu YES, a jego projekty zdobiły okładki wielu albumów zespołu.

Ze sprzedażą ponad 50 milionów płyt, nagrodą Grammy YES zostało wprowadzone do The Rock And Roll Hall Of Fame w 2017 roku, gdzie wykonali Roundabout z albumu Fragile i Owner Of A Lonely Heart z albumu 90125 z 1985 roku.

YES

The Album Series 2020 Tour

9 maja 2020

Narodowe Forum Muzyki

Wrocław

Bilety w regularnej sprzedaży dostępne będą od środy 30.10.2019 od godz. 10:00 na LiveNation.pl
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button