ŁÓDŹ

Szczepienia wg PiS. Seniorzy muszą stać w długich kolejkach w Dniu Babci i Dziadka

Łódź i Polska: szczepienia na covid-19

– Jest mi bardzo przykro, gdy widzę kolejki seniorów, którzy ustawiają się przed 5 rano, żeby zapisać się na szczepienie – powiedział Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej.

– W całym kraju, nie tylko w Łodzi, panuje straszny bałagan. A politycy Prawa i Sprawiedliwości chwalą się ogromnym sukcesem, jakim niby jest program szczepień.

W Łodzi do prowadzenia szczepień zgłosiliśmy 134 miejsca, z czego 21 to miejskie przychodnie. Wydzieliliśmy osobne punkty w poradniach, zatrudniliśmy lekarzy, zakupiliśmy lodówki do przechowywania szczepionek, zorganizowaliśmy koordynatorów. Jesteśmy gotowi do zaszczepienia 30-40 seniorów dziennie w każdej z placówek. A minister Michał Dworczyk powiedział, że 30 seniorów zostanie zaszczepionych, ale w ciągu jednego tygodnia! Poradnie przyjmują tylko połowę zapisów, czyli jedynie 15! Pozostałe 15 miejsc zostaje zachowanych na internetową formę zapisu.

Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej Łódź (fot. UMŁ)

Poradnia przy ul. Felińskiego w Łodzi zaczęła zapisywać seniorów do innych placówek, gdy skończyły się miejsca. Od 15 do 21 stycznia pracownicy zapisali w systemie aż 1100 osób!

Dzisiaj od 5 rano siedemdziesięciolatkowie stali w ogromnych kolejkach. A jak rząd zamierza zaszczepić sześćdziesięciolatków? Cały system szczepień jest absolutnie niewydolny. Rząd PiS karze seniorom cały rok siedzieć w domu, a teraz muszą wychodzić i zapisywać się! Poza tym starsi ludzie nie zawsze posiadają dostęp do internetu. System szczepień stworzony przez rząd po prostu nie funkcjonuje – dodał przewodniczący Marcin Gołaszewski.
(UMŁ)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button