WROCŁAW

Sylwester 2018. „Wrocław nie strzela”. „Wrocław Respect” – Village People, Kayah

Sylwester 2018 we Wrocławiu

31 grudnia na scenie na wrocławskim Rynku pojawi się 120 muzyków, wokalistów, chórzystów, akrobatów i tancerzy.

Zabawa rozpocznie się o godzinie 20:00.

„Wrocław Respect” jest hasłem tegorocznego sylwestra na wrocławskim Rynku. Organizatorzy zapraszają ludzi różnych narodowości, kultur, wyznań i ras, aby przyjechali do Wrocławia, laureata konkursu „European Best Destination 2018”.

Gwiazdą sylwestrowej zabawy będzie grupa Village People, nie zabraknie wielkich hitów „Y.M.C.A.”, „Go West”, „Macho Man”, „In the Navy”. Dokładnie podczas zbliżającego się sylwestra zespół Village People świętuje 40-lecie tego przeboju. Wrocławianie pójdą na rekord Europy – organizatorzy chcą zebrać wokół ratusza 40 000 ludzi, którzy zatańczą z zespołem.

„Wrocław nie strzela” (fot. UMW)

„Wrocław nie strzela”

Wrocław kolejny rok z rzędu nie będzie organizował pokazu sztucznych ogni podczas sylwestrowego koncertu na rynku. Tradycja nie tylko zostanie podtrzymana, ale inicjatorzy akcji „Wrocław nie strzela” idą w tym roku o krok dalej!

Wrocław zaprasza do siebie w sylwestra wszystkich, którym bliskie są takie wartości jak otwartość i tolerancja, bo „Wrocław Respect” jest dla wszystkich.

Stąd także apel, by zrezygnować z puszczania fajerwerków i uwierzyć, że dobra zabawa może obyć się bez huku i wystrzału petard, co z pewnością udowodnią artyści oraz organizatorzy sylwestrowej zabawy, na czele z reżyserem imprezy, Pawłem Gołębskim.

2019 szalików i kula disco nad fontanną

Konstrukcje ważące w sumie ponad 70 ton wyrosną sylwestrową sceną, która będzie największą, jaka do tej pory na pl. Gołębim się pojawiła. Prace montażowe są bardzo zaawansowane, na tyle że odbywają się już próby choreograficzne do imprezy. 31 grudnia zastaniemy tam zaś w pełnej krasie się prezentujący najdłuższy wybieg w Polsce, łączący scenę z fontanną, w ten sposób wykonawcy będą mieli jak najbliższy kontakt z widzami stojącymi dalej. Fontanna „Zdrój” zagra jeden z elementów sylwestrowej scenografii – w środku będą umieszczone reflektory, lampy, lasery, stroboskopy i dymiarki. W tym miejscu wystąpi także kilkudziesięciu tancerzy i akrobatów.

Po 21 grudnia zacznie się montowanie oświetlenia, łącznie z ogromną dyskotekową kulą, która zawiśnie nad fontanną. Na końcu pojawią się urządzenia multimedialne, będące ważnym elementem sylwestrowej scenografii. Przy wszystkich tych pracach jest zaangażowanych około 40 ludzi, natomiast w wieczór wydarzenia nad jego sprawnym przebiegiem będzie czuwało ok. 500 osób.

Show staruje o godz. 20.00, ale do strefy pod sceną będzie można wchodzić już od godz. 19.30 – wtedy zostanie otwartych 78 wejść/wyjść. Warto być tam jednym z pierwszych sylwestrowiczów, ponieważ właśnie takie osoby otrzymają na pamiątkę piękny, wieczorowy szalik, których przygotowano dla gości oczywiście 2019.

We Wrocławiu wystąpią:

Village People,
Kayah,
Maciej „Gleba” Florek,
Wrocław Respect Orchestra,
DJ Gambit.
(UMW)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button