TORUŃ

Sylwester 2018 w Toruniu – Elektryczne Gitary. Zmiany w organizacji ruchu

Sylwester 2018 w Toruniu

W tym roku Sylwester Miejski na Rynku Staromiejskim upłynie pod znakiem i dźwiękiem gitary.

Formacja Trzy Korony 2000, wykonująca niezapomniane przeboje Krzysztofa Klenczona – lidera Czerwonych Gitar, a także kultowe Elektryczne Gitary z hitami „Włosy”, „Kiler” czy „Co ty tutaj robisz”. Już od 22:30 zapowiada się doskonała zabawa!

Tradycyjnie w sylwestrową noc na Rynku Staromiejskim nie zabraknie wrażeń. Pożegnanie 2018 roku, w ramach Sylwestra Miejskiego 31 grudnia 2018 roku, rozpocznie się już od 22:30. Warto jednak pojawić się chwilę wcześniej.

Na sylwestrowej scenie jako pierwszy wystąpi się zespół Trzy Korony 2000 – grający niezapomniane przeboje Krzysztofa Klenczona. Założony przez lidera Czerwonych Gitar w latach 70. zespół Trzy Korony wydał tylko jedną płytę – „Dziesięć w skali Beauforta”. Ta jednak od razu została okrzyknięta hitem. Po kilkudziesięciu latach formacja, w składzie Janusz Mielczarek, Adam Mielczarek, Janusz Achtabowski, Jacek Słupkowski, Jacek Leśniewski, na nowo przypomina przeboje z debiutanckiej płyty zespołu Krzysztofa Klenczona. Proponuje także nowe kompozycje, oczywiście z zachowaniem stylu i konwencji debiutanckiego albumu. Do północy Torunianom towarzyszyć będą klasyczne gitarowe brzmienia!

O północy tradycyjnie nie zabraknie zwyczajowych życzeń Prezydenta Miasta Torunia, a na toruńskim niebie rozbłysną kolorowe fajerwerki. Zgodnie z zapowiedziami, będzie to ostatni pokaz fajerwerków w ramach miejskich obchodów sylwestrowej nocy. Te jednak nie będą zwiastować zakończenia zabawy, a wręcz przeciwnie – na scenie pojawi się zespół, którego przeboje gra niemal każda rozgłośnia radiowa w Polsce.

Elektryczne Gitary, bo o nich mowa, z pewnością zelektryzują publiczność wykonaniami takich kultowych piosenek jak „Jestem z miasta”, „Kiler”, „Człowiek z liściem” czy „Co powie Ryba”. Czy 31 grudnia zgromadzeni na Rynku Staromiejskim zaśpiewają wraz z Kubą Sienkiewiczem „Ja jestem nowy rok”?

Można powiedzieć, że w tym roku Torunianie przywitają Nowy Rok śpiewająco. Piosenki Elektrycznych Gitar zna i nuci niemal każdy. Sylwester będzie więc doskonałą okazją, żeby z zespołem zanucić takie klasyki jak „Kiler” czy „Włosy”! – przekonuje Przemysław Draheim, rzecznik prasowy Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Z przebojami Elektrycznych Gitar będziemy się bawić do godziny 1:20. Warto przypomnieć, że w ramach Sylwestra Miejskiego obowiązują odpowiednie zasady imprezy masowej.

Wszystkim zainteresowanym uczestnictwem w sylwestrowym wieczorze przypominamy, iż jest on organizowany w trybie imprezy masowej. Dbamy zatem nie tylko o atrakcyjną oprawę artystyczną, ale także o bezpieczeństwo — wiąże się to z zakazem wnoszenia na teren wydarzenia fajerwerków i alkoholu — informuje Aleksandra Olszewska z Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Ponadto przypominamy, że w dniu 31 grudnia 2018 roku (poniedziałek) od godziny 18:00 do godziny 4:00 w dniu 1 stycznia 2019 roku (wtorek) przejazd środkami komunikacji miejskiej jest bezpłatny.

Zmiany w organizacji ruchu

W związku z bezpieczeństwem podczas pokazu fajerwerków, który odbędzie się na placu Rapackiego w ramach Sylwestra Miejskiego, w dniu 31 grudnia 2018 r. od godziny 12.00 zostaje wprowadzony zakaz zatrzymywania się i postoju:

– na ulicy Fosa Staromiejska na odcinku od ulicy Fosa Staromiejska 2–4 (wysokość Łuku Cezara) do ulicy Kopernika
– na ulicy Kopernika na odcinku od ulicy Fosa Staromiejska do alei Jana Pawła II.

Dodatkowo w dniu 31 grudnia 2018 roku zamknięty zostanie postój taksówek na ulicy Kopernika, w godzinach 23:45–00:15.
(TAK)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button