INNE

Święto Chrztu Polski. Biało-czerwony „Kocioł Czarownic”

Biało-czerwony Stadion Śląski

Od 2019 roku 14 kwietnia obchodzimy Święto Chrztu Polski.

Aby upamiętnić ten wyjątkowy dla naszego kraju dzień, Stadion Śląski rozświecił się w kolorach narodowych. Biało-czerwony „Kocioł Czarownic” można było podziwiać już od zachodu słońca.

W 2019 roku dzień 14 kwietnia ustanowiony został Świętem Chrztu Polski, aby w ten sposób upamiętnić datowaną symbolicznie na 14 kwietnia 966 roku historyczną decyzję Mieszka I, która uznawana jest również za narodziny Państwa Polskiego. Z tej okazji Stadion Śląski już od zachodu słońca podświetlony został w barwach narodowych Polski.

– Ten wyjątkowy dzień warto upamiętnić wywieszeniem biało-czerwonej flagi, czy też zaakcentowaniem naszych barw narodowych w zauważalny sposób. My zdecydowaliśmy się podświetlić nasz obiekt z tej okazji na biało-czerwono, gdyż w ten sposób widoczni będziemy dla wszystkich mieszkańców okolicy – mówi Bartłomiej Kowalski, Dyrektor Generalny Stadionu Śląskiego.
– Chcemy w ten sposób zachęcić ludzi do refleksji nad naszą historią oraz przypomnieć im o tak znaczącym wydarzeniu – dodaje.

Legendarny „Kocioł Czarownic” niedawno w podobny sposób podziękował służbie zdrowia z okazji ich święta – rozświecił się wtedy na niebiesko. Warto dodać, że obecnie na oficjalnym profilu Stadionu Śląskiego na Facebooku trwa konkurs, w którym zaproponować można kolor, na jaki zaświecić ma się w najbliższym czasie ten legendarny obiekt.

Przykłady kolorowego Stadionu Śląskiego

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Stadion Śląski na niebiesko (fot. Stadion Śląski)
Walentynkowy Stadion Śląski (fot. Stadion Śląski)
Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Back to top button