RÓŻNOŚCI

Światowy Dzień Oceanów w warszawskim zoo. Jak ocalić mieszkańców podwodnej przyrody?

Światowy Dzień Oceanów 2019

Co możemy zrobić dla mieszkańców podwodnej przyrody?

Jak ocalić ekosystem przed zanieczyszczeniami i nadmiernym rybołówstwem? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznają uczestnicy pikniku warszawskiego zoo. W Światowy Dzień Oceanów, 8 czerwca, dzieci i dorosłych czeka wiele atrakcji.

Spotkania z akwarystami i nurkami, warsztaty z robienia naturalnych kosmetyków, szycia bawełnianych toreb i używania ekologicznych zamienników to kilka animacji rodzinnej imprezy. Dla ciekawych wodnego świata przygotowane zostały eksperymenty, edukacyjne gry, pokaz filmu „Ścigając koralowce” oraz dyskusja o ochronie naturalnego środowiska. Najmłodsi będą mogli wziąć też udział w grze terenowej „Ocalić oceany”, a także spróbować swoich sił w konkursach z nagrodami.

Harmonogram wydarzenia:

  • godz. 9.00-11.00 – bezpłatny pokaz filmu „Ścigając koralowce” wraz z dyskusją, sala konferencyjnej warszawskiego zoo, ul. Ratuszowa 1/3,
  • 10.30-11.00 – atrakcje przy małpich wyspach (quiz, konkursy z nagrodami),
  • 11.00-14.30 – atrakcje na polanie piknikowej,
  • 11.00-13.00 – gra terenowa (punkty startowe przy wybiegu dla fok, w akwarium morskim lub polanie piknikowej),
  • 14.30-16.00 – pokaz filmu „Ścigając koralowce”.

Do udziału w wydarzeniu upoważnia bilet wstępu do zoo (wyjątkiem jest darmowy pokaz filmu). Szczegóły dostępne są tutaj i na stronie zoo.waw.pl.

Światowy Dzień Oceanów ustanowił w 1992 r., a 17 lat później ONZ oficjalnie uznał 8 czerwca świętem, podczas którego miliony ludzi przypomina o problemach mórz i oceanów. Zaburzenia równowagi w ekosystemach oceanicznych dotyka wiele obszarów codziennego życia. Wszyscy ludzie, bez względu na miejsce zamieszkania, powinni czuć się odpowiedzialni za stan wód, w których drastycznie zaczyna brakować ryb.

Warszawskie zoo jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (EAZA), które czynnie angażuje się w działania na rzecz ochrony przyrody. Rolą ogrodu zoologicznego jest m.in. edukacja warszawianek, warszawiaków i osób odwiedzających stolicę, a także troska o zagrożone gatunki zwierząt.
(UMW)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button