BIAŁYSTOK

Suwałki. Wyrzucił meble przez balkon. Uszkodził sześć samochodów

Podlaskie

Suwalscy policjanci zatrzymali 26-latka, który w środku nocy wyrzucał różne przedmioty przez balkon i uszkodził sześć samochodów.

Mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia mienia w warunkach recydywy. Za przestępstwo to kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności, ale w warunkach recydywy może być ona zwiększona o połowę.

W nocy z czwartku na piątek (7/8 października) do suwalskich policjantów trafiło zgłoszenie o mężczyźnie wyrzucającym z balkonu różne przedmioty. Policjanci wysłani na Osiedle Północ zauważyli, stojącego na balkonie mężczyznę, który rzucał różnymi przedmiotami. Pufa, którą akurat wyrzucił, spadła na samochód rozbijając przednią szybę. Mundurowi zauważyli, że obok stoi jeszcze pięć innych uszkodzonych samochodów, a obok leżą różne elementy wyposażenia domu.

W mieszkaniu policjanci zatrzymali 26-latka, który był bardzo pobudzony. Mężczyzna powiedział, że jest zdenerwowany i stąd jego zachowanie. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Suwalczanin trafił do policyjnego aresztu. Trzech właścicieli uszkodzonych samochodów oszacowało straty na łączną kwotę ponad 7300 złotych. Pozostali nie składali wniosku o ściganie i ukaranie sprawcy uszkodzenia ich mienia. W sobotę zatrzymany usłyszał zarzut zniszczenia mienia w warunkach recydywy. Za przestępstwo to kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności, ale w warunkach recydywy może być ona zwiększona o połowę.

Uszkodzony samochód (fot. policja)

Policjanci zatrzymali 30-latka, który uszkodził 3 samochody

Suwalscy policjanci zatrzymali 30-latka, który uszkodził 3 samochody, zaparkowane na Osiedlu Północ w Suwałkach. Karoserię dwóch aut mężczyzna porysował kluczem, a w trzeci rzucił kubkiem. Suwalczanin usłyszał zarzut zniszczenia mienia w warunkach recydywy. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, ale w warunkach recydywy może być ona zwiększona o połowę.

W niedzielę 10 października wczesnym rankiem, dyżurny suwalskiej komendy został powiadomiony o uszkodzeniu samochodów, zaparkowanych na Osiedlu Północ w Suwałkach. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zgłoszenia ustalili, że samochody uszkodził młody mężczyzna, który z balkonu rzucił kubkiem. Rzucone naczynie uderzyło w bmw uszkadzając lusterko i karoserię. Mężczyzna wcześniej porysował kluczem dwa inne samochody. Właściciele pojazdów oszacowali straty na około 2000 złotych. Policjanci zatrzymali 30-latka w jego mieszkaniu, był nietrzeźwy. W organizmie miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Wczoraj usłyszał zarzuty zniszczenia mienia w warunkach recydywy. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności, jednak w warunkach recydywy może być ona zwiększona o połowę.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button