BYDGOSZCZTORUŃ

Grudziądz. Nie żyje 6-tygodniowa dziewczynka. Rodzice aresztowani

Kujawsko-pomorskie

Sąd nie miał wątpliwości, aby dwójka rodziców zmarłego sześciotygodniowego niemowlaka trafiła za kraty na trzy miesiące.

Matka usłyszała prokuratorski zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a ojciec znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad córką. Grozi im odpowiednio do 5 i 10 lat więzienia.

O śmierci sześciotygodniowej dziewczynki funkcjonariusze zostali powiadomieni w niedzielę (10.10.21). Jak ustalono w toku prowadzonych czynności, niemowlę zostało przetransportowane do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego z jednego z mieszkań na ulicy Groblowej w Grudziądzu. Mimo szybko podjętej reanimacji nie udało się uratować dziewczynki.

Funkcjonariusze szybko przesłuchali pierwszych świadków i na podstawie zebranego materiału dowodowego do sprawy zatrzymali rodziców dziecka. Śledczy postawili 30-letniemu ojcu zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad sześciotygodniową córką. 31-letnia matka natomiast odpowie za narażenie jej na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Grudziądz. Zwyrodniali zatrzymani rodzice (fot. policja)

Prokurator wystosował wniosek do sądu o tymczasowy areszt. Wczoraj (12.10.21), w godzinach popołudniowych, zapadła decyzja, że oboje trafią tymczasowo za kraty na 3 miesiące. Mężczyźnie grozi kara do 10, a kobiecie do 5 lat pozbawienia wolności.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button