WROCŁAW

Strzelali z broni do aut i wiat przystankowych. Usłyszeli 14 zarzutów

Strzelali z broni pneumatycznej

Czternaście zarzutów usłyszeli dwaj mieszkańcy Jawora, którzy strzelając z broni pneumatycznej, uszkodzili trzynaście wiat przystankowych i szyby w siedmiu samochodach osobowych zaparkowanych na terenie miasta.

Tym aktem wandalizmu sprawcy spowodowali straty w wysokości ponad 19 tys. zł na szkodę Gminy Jawor oraz blisko 5 tys. zł na szkodę osób prywatnych.

Funkcjonariusz z wydziału dochodzeniowo-śledczego jaworskiej komendy aktem oskarżenia zakończył sprawę dotyczącą wandalizmu, jakiego dopuścili się 20-letni mieszkaniec Jawora oraz jego starszy o rok kolega. Sprawcy, w okresie pomiędzy październikiem a grudniem ubiegłego roku, w godzinach nocnych, strzelając z broni pneumatycznej, uszkodzili 13 szyb w wiatach przystankowych usytuowanych na terenie całego miasta. Straty, jakie poniosła Gmina Jawor to kwota ponad 19 tys. zł. Mężczyźni nie poprzestali jednak na niszczeniu przystanków. Urządzili sobie bowiem swoiste „zawody” i strzelali w szyby aut zaparkowanych w różnych miejscach Jawora.

Kryminalni z jaworskiej komendy zabezpieczyli m.in. nagrania z kilku monitoringów z terenu miasta. Na jednym z nich zarejestrowano moment oddawania strzału z broni pneumatycznej w szybę samochodu osobowego. Funkcjonariusze, rozpoznając pojazd, którym poruszali się wandale, szybko zatrzymali obu podejrzewanych. Mundurowi zabezpieczyli także broń, która została następnie przesłana do badań laboratoryjnych.

Zatrzymani usłyszeli 14 zarzutów. Po uzyskaniu opinii biegłego z zakresu balistyki, akta wraz z zebranym w sprawie materiałem dowodowym zostały przesłane do prokuratury. Mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button