LOTNICZE NEWSYPOLSKA

Strajk w PLL LOT. Odwołane rejsy. OŚWIADCZENIE Zespołu Negocjacyjnego. Związkowcy nie pojawili się na rozmowach

Strajk w PLL LOT

PLL LOT zaprosił dzisiaj związkowców na rozmowy na godz. 10.00, lecz oni nie pojawili się na spotkaniu. Przewoźnik ponownie wystosował zaproszenie na godz. 11.00.

Zespół negocjacyjny LOT-u chciał spotkania z szefami protestujących związkowców. Zaproponował także, by rozmowy były nagrywane.
Zawieszony strajk będzie trwał do środy do godz. 22.30.

PLL LOT odwołał dzisiaj osiem rejsów (sześć przylotów do Warszawy i dwa wyloty).

Odwołane loty

– do Warszawy: LO322 z lotniska Mediolan-Malpens, LO518 Koszyce, LO530 Praga, LO 680 Moskwa-Domodiedowo, LO750 Kijów-Żuliany i LO286 Londyn-Heathrow.

– z Warszawy do Koszyc (rejs LO517) i do Kijowa-Żulian (rejs LO749).

Od 18 października (od rozpoczęcia strajku) polski przewoźnik odwołał już 215 na 4619 rejsów.

OŚWIADCZENIE Zespołu Negocjacyjnego

My niżej podpisani uczestnicy negocjacji ze strony PLL LOT oświadczamy, że podczas wczorajszych rozmów nie doszło do sytuacji przedstawionej w mediach przez Panią negocjator, i podanej wieczorem jako przyczyna jej popołudniowej rezygnacji z reprezentowania strony związkowej. Przedmiotem negocjacji rozpoczętych w ubiegły piątek z innym negocjatorem, który w sobotę również zrezygnował z reprezentowania strony związkowej były bowiem i pozostają sprawy pracownicze a nie kwestie związane z osobami kolejnych negocjatorów. Podstawowym celem spółki LOT jest bowiem jak najszybsze osiągnięcie porozumienia i zakończenie akcji protestacyjnej. Bardzo bolejemy nad tym, że nie można potwierdzić, jaki był stan faktyczny prowadzonych rozmów, gdyż – w imię wzajemnego zaufania – obie strony zgodziły się nie rejestrować przebiegu rozmów.

W związku z tą zasadniczą rozbieżnością dotyczącą relacji z prowadzonych wczoraj negocjacji postulujemy, aby były one od dziś nagrywane przez obie strony. Unikniemy w ten sposób interpretacji prowadzonych rozmów a tym bardziej bezpodstawnych oskarżeń dotyczących ich przebiegu.

Jednocześnie informujemy, że na godz. 10.00 zaprosiliśmy reprezentantów strony strajkowej, w dowolnym składzie, na rozmowy w sprawie zakończenia strajku. Wyrażamy nadzieję, że nasza wola zakończenia tego strajku zostanie dziś zrealizowana.

Z wyrazami szacunku,
Zespół Negocjacyjny

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button