LEKKOATLETYKA

Stadion Śląski bliżej organizacji lekkoatletycznych mistrzostw Europy 2024

Lekkoatletyczne mistrzostwa Europy w 2024 roku

Europejska Federacja Lekkoatletyczna poinformowała Polski Związek Lekkiej Atletyki, że Mińsk oficjalnie wycofał się z ubiegania o organizację lekkoatletycznych mistrzostw Europy w 2024 roku.

To oznacza, że w grze pozostały tylko Rzym i kandydatura Katowice Silesia z miejscem imprezy na Stadionie Śląskim.

Zaprezentowany w grudniu 2018 roku projekt Katowice Silesia, w ramach którego Województwo Śląskie, miasto Katowice, a także Stadion Śląski oraz Polski Związek Lekkiej Atletyki mają zostać organizatorami mistrzostw Europy w lekkoatletyce w 2024 roku ciągle ma szanse na realizację.

Jeszcze w grudniu z trzech kandydatur: Rzymu, Mińska i kandydatury Katowice Silesia miała odpaść jedna, a ostateczny wybór gospodarza ME w 2024 miał nastąpić w maju przyszłego roku.
Teraz grudniowego wyboru European Athletics dokonywać nie musi, a decyzję o przyznaniu gospodarza ME w 2024 roku podejmie Rada European Athletics w maju 2020 r.

– Cieszę się, że nasze szanse się zwiększają, bo przy dwóch kandydaturach możemy mówić o szansach 50 na 50 procent. Ponadto, warto zwrócić uwagę, że organizatorem ME w 2022 r. zostało Monachium, a w 2020 r. najlepszych lekkoatletów Europy gościć będzie Paryż. Tak więc patrząc na geografię sportową to nasza część Europy ma szansę się pokazać w najbliższych latach tylko za sprawą Polski – skomentował prezes Stadionu Śląskiego Jan Widera.

– Jesteśmy konsekwentni w przygotowywaniu wydarzeń umacniających markę Stadionu Śląskiego, jako miejsca na którym mogą odbywać się najważniejsze wydarzenia sportowe. Doskonałym przykładem jest przyznanie nam organizacji Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata Sztafet w 2021 roku. Narodowy Stadion Lekkoatletyczny to już gotowa formuła dla tego obiektu i pokazujemy, że nasza strategia przynosi sukcesy, a ten obiekt żyje nie tylko wydarzeniami sportowymi, ale też rekreacyjnymi i koncertowymi – podkreślił marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

– Od 21 do 23 października trwała wizyta przedstawicieli Europejskiej Federacji Lekkoatletycznej w województwie śląskim, którzy oceniali infrastrukturę sportową i hotelową regionu. Przedstawiciele European Athletics ocenili bardzo dobrze złożone przez nas dokumenty. Byli pod wrażeniem obiektów i infrastruktury. Jestem optymistą i wierzę, że to Stadion Śląski będzie gościł najlepszych lekkoatletów Starego Kontynentu za pięć lat – dodał prezes Stadionu Śląskiego.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button