KATOWICE

Śmiertelny wypadek w Wodzisławiu Śląskim. Zginęło troje nastolatków

Śląskie

13 stycznia około godziny 20:30 w Wodzisławiu Śląskim na skrzyżowaniu ulicy Młodzieżowej z Paderewskiego doszło do wypadku drogowego.

W wyniku zdarzenia trzy osoby poniosły śmierć na miejscu. Do 2:00 w nocy trwały czynności pod nadzorem prokuratora.

Według wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, kierujący samochodem peugeot skręcając z ulicy Młodzieżowej w Paderewskiego nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu osobowym audi jadącemu ulicą Młodzieżową, doprowadzając do zderzenia czołowego. W miejscu zdarzenia do godziny 2:00 w nocy trwały czynności pod nadzorem prokuratora. Drogi w rejonie skrzyżowania na którym doszło do wypadku były zablokowane do czasu zakończenia czynności.

W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniosły 3 osoby podróżujące audi – dwie w wieku 18 i jedna w wieku 19 lat. Pozostałych dwóch pasażerów audi – 17 letnia pasażerka i 19 letni pasażer z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Wszyscy uczestnicy zdarzenia to mieszkańcy powiatu wodzisławskiego.

Kierujący peugeotem, 24-latek z powiatu wodzisławskiego został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – był trzeźwy. Policjanci zabezpieczyli jego krew do dalszych badań. Decyzją prokuratora został on zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

24-latek nie powinien siedzieć za kółkiem. Ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami po przekroczeniu limitu punktów karnych za wykroczenia drogowe.

Zamiast jechać przepisowo w tamtym miejscu do 50 kilometrów na godzinę na liczniku miał aż 140 km/h.

Przypominamy!

Wpływ na bezpieczeństwo na drodze ma przede wszystkim przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, szczególnie dostosowanie prędkości do warunków, jakie panują na drodze. Apelujemy do kierowców o wyobraźnię na drodze, zdjęcie nogi z gazu i dostosowanie prędkości do panujących warunków.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button