FESTIWALEKONCERTY

Skindred zastępuje grupę Limp Bizkit na Pol’and’Rock Festival 2022

28. edycja Pol'and'Rock Festival

Walijski zespół Skindred ponownie zagości na Dużej Scenie Pol’and’Rock Festival, zastępując grupę Limp Bizkit.

Ze względów zdrowotnych zmuszona była odwołać trasę koncertową po Europie w tym roku.

Świat muzyki to nieustający stan chaosu i niepewności, ale jedna podstawowa zasada rock’n’rolla pozostaje niezmienna: kluczem do sukcesu jest dostarczanie świeżych, dobrych utworów. Skindred jest idealnym tego przykładem!

Grupa słynie z pełnych iskry i wigoru, nowoczesnych brzmień, które łączą elementy, zdawać by się mogło, z odległych od siebie zakątków muzycznej galaktyki. Muzycy kuszą wybuchową mieszanką oszałamiającej energii, zaprawionej kulturowymi akcentami przez co, w pełni zasłużenie, okrzyknięci są mianem zespołu, który łączy ludzi z całego świata, który sprawia, że każdy jeden uczestnik ich koncertu z szelmowskim uśmiechem na twarzy rwie w pląsach parkiet na strzępy.

Skindred do perfekcji opanował tworzenie kompozycji spajających metalowe riffy z rytmami hip hopu i reggae, nowoczesną muzyką elektroniczną i tnącą wrażliwością popu, czym mistrzowsko zjednuje sobie fanów z różnych środowisk muzycznych.

Ich piąty album studyjny Kill The Power, pokazuje, że Benji Webber, lider zespołu i jego wierni towarzysze – basista Dan Pugsley, gitarzysta Mikey Demus oraz perkusista Arya Goggin, odważnie ruszają w świat, by zdobywać nowych wyznawców dobrej zabawy i mocnego brzmienia.

Zgodnie z tradycją, Kill The Power to album, dzięki któremu porwana do tańca publiczność, nuci słowa utworów, traktujące o uniwersalnych problemach, wzywające do zdecydowanego zaangażowania i społecznej jedności, będąc jednocześnie wyrazem buntu i wściekłości na porządek współczesnego świata. Zespół nigdy nie stroni od ważnych, bieżących tematów, pamiętając przy tym o głównej idei swojej twórczości – by bawić publiczność i wprawić na dłużej rozgrzany do czerwoności tłum w wibrujący trans. Nieposkromione pokłady energii Benjia kipią z każdego albumu Skindred, ale Kill The Power to kwintesencja jego zaciętej i silnej artystycznej persony.

Skindred wystąpił na Pol’and’Rock Festival (wcześniej znanym jako Przystanek Woodstock) w 2011 i 2014 roku.

28. edycja Pol’and’Rock Festival odbędzie się w dniach 4-6 sierpnia na lotnisku Czaplinek – Broczyno, 7 kilometrów od Czaplinka, w województwie zachodniopomorskim. Festiwal będzie mieć formę pokojowej manifestacji – przesłaniem wydarzenia jest: wojnie NIE! Na dwóch scenach wystąpi 42 wykonawców z Polski i świata, m.in. Jinjer, Wolf Alice, King Gizzard & The Lizard Wizard, Clutch, Laura Cox, Stake, GWAR, Me And That Man, Spięty, Sztywny Pal Azji, Strachy na Lachy i Voo Voo.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button