PIŁKA NOŻNA

Skandaliczna decyzja UEFA. Młodzieżowe reprezentacje Rosji wrócą do gry. Sprzeciw Anglii

Agresja Rosji na Ukrainie

UEFA wpisuje się w zbrodniczą działalność Putina na Ukrainie.

Młodzieżowe drużyny z Rosji zostały przywrócone na międzynarodowe boiska.

Angielska federacja (FA) już zakomunikowała, że ich reprezentacje młodzieżowe nie będą grać z Rosjanami!

Prezydent UEFA Aleksander Ceferin stwierdził: „Dzieci nie powinny być karane za czyny, za które odpowiedzialność ponoszą wyłącznie dorośli”.

Po 24 lutego, kiedy Rosja napadła na Ukrainę, UEFA zawiesiła reprezentacje i kluby rosyjskie we wszystkich rozgrywkach.

Rosja powinna być izolowana w każdej dziedzinie sportu na kilkadziesiąt lat, a nie tak jak mówi się do zakończenia wojny.

UEFA zapomina, że pod gradem rosyjskich rakiet także giną mali sportowcy z Ukrainy, w tym piłkarze?!

Świat jest w szoku! Rosyjskie drużyny do lat 17 mają występować pod neutralną flagą, bez hymnu, Ich mecze odbywać się będą na neutralnym terenie.

UEFA – hańbiąca decyzja!

UEFA jako pierwsza organizacja sportowa zareagowała na wojnę na Ukrainie i w lutym 2022 roku podjęła zdecydowane działania. Zawiesiła wszystkie rosyjskie drużyny w rozgrywkach, usuwając wydarzenia zaplanowane w Rosji, takie jak finał Ligi Mistrzów UEFA w Sankt Petersburgu i Superpuchar UEFA w Kazaniu oraz zerwała umowy sponsorskie z Gazpromem.

Jednak UEFA jest głęboko przekonana, że piłka nożna nigdy nie powinna rezygnować z wysyłania przesłań pokoju i nadziei. Szczególnie bolesne jest to, że w wyniku utrzymującego się konfliktu pokolenie nieletnich zostaje pozbawione prawa do rywalizacji w międzynarodowej piłce nożnej. Z tych powodów Komitet Wykonawczy UEFA zdecydował, że rosyjskie drużyny składające się z młodszych zawodników zostaną ponownie dopuszczone do rozgrywek w trakcie tego sezonu. W związku z tym Komitet Wykonawczy zwrócił się do administracji UEFA o zaproponowanie rozwiązania technicznego, które umożliwiłoby przywrócenie do składu rosyjskich drużyn do lat 17 (zarówno dziewcząt, jak i chłopców) nawet po przeprowadzeniu już losowań. Wszystkie mecze drużyn rosyjskich będą rozgrywane bez flagi państwa, hymnu i stroju narodowego i nie będą rozgrywane na terytorium Rosji.

Jednocześnie Komitet Wykonawczy ponownie potępił nielegalną wojnę prowadzoną przez Rosję i potwierdził, że zawieszenie wszystkich pozostałych drużyn Rosji (klubów i reprezentacji) będzie obowiązywać do zakończenia konfliktu na Ukrainie.

Prezydent UEFA Aleksander Čeferin powiedział: „Ciągłe zawieszenie UEFA przeciwko rosyjskim drużynom dla dorosłych odzwierciedla jej zaangażowanie w przeciwstawienie się przemocy i agresji. UEFA jest zdecydowana utrzymać to stanowisko do zakończenia wojny i przywrócenia pokoju. Jednak zakazując dzieciom udziału w naszych konkursach nie tylko nie uznajemy i nie przestrzegamy podstawowego prawa do ich całościowego rozwoju, ale bezpośrednio je dyskryminujemy. Zapewniając możliwości gry i rywalizacji z rówieśnikami z całej Europy, inwestujemy w – mamy nadzieję – przyszłe pokolenie, które będzie bystrzejsze i zdolniejsze, a także lepsze jutro”.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button