POLSKA

Krzysztof Brejza: Ponad milion ton węgla z rosyjskich portów trafiło do Polski

Kolejna afera PiS

– BUM! Ponad milion ton węgla z rosyjskich portów trafiło w ostatnim czasie do Polski – takie rewelacje przekazuje senator Krzysztof Brejza.

– Transport małymi jednostkami (by nie rzucał się w oczy) z obwodu leningradzkiego realizują rosyjscy marynarze. Dziś przedstawię dokumenty i nagrania potwierdzające ten proceder – kontynuuje polityk.


Ta jednostka wielokrotnie w ciągu ostatnich 12 miesięcy pływała miedzy Rosją a Polską.


– W poniedziałek po 1:00 w nocy w Szczecinie zarejestrowaliśmy statek Roseburg, wg moich ustaleń kapitan i załoga to Rosjanie. Wwiózł węgiel z portu w Wyborgu. Dokumenty i kontrolę realizował z grupą 3 współpracowników – stwierdza Brejza.

– O 3:00 w porcie w Szczecinie rozpoczęło się otwieranie ładowni.


Wyładunek węgla z rosyjskiego portu w Szczecinie, rosyjscy marynarze mają chwilę na odpoczynek. Statek oczywiście pod banderą nie Rosji, ale Antigua i Barbudy (co widać na filmikach) – dodaje.


„To ja Wam powiem jaka to afera. Brejza szukał ruskiego węgla w porcie Szczecin, a że był w lakierkach, których nie chciał pobrudzić to nic znalazł i nie znajdzie, bo w porcie nie ma ruskiego węgla. Chciał być Sherlockiem a wyszła szelma” – obraża senatora poseł PiS Marek Gróbarczyk.


Reuters poinformował, że PKN Orlen w czerwcu zwiększył import rosyjskiej ropy naftowej do rafinerii w Litvinowie w Czechach.

Ropa z Rosji wciąż płynie do Europy rurociągiem Przyjaźń. Unijne sankcje nie dotyczą transportu surowca rurociągami lądowymi.

Wcześniej Brezja napisał:

Dotarły do mnie szokujące informacje. Zmuszony jestem zawiesić kampanię na najbliższych kilkanaście godzin. Jestem w drodze na drugi koniec Polski, wkrótce ujawnię szczegóły..

Kochani. Bez nerwów. Otrzymałem zaskakujące informacje od grupy informatorów i razem z moim sztabem jedziemy na miejsce je sprawdzić. O wszystkim będziemy informować na bieżąco. Stay tuned

Szanowni Państwo! Jutro ujawnię wyniki moich najnowszych ustaleń (proszę śledzić media społecznościowe). Kolejna obłudna maska PiS spada.”

Kilka komentarzy Internautów (pisownia oryginalna):

  • Ukraińskie zboże blokujemy a ruski węgieł dalej zasypuje Polske.
  • Czekamy na reakcje górników. Powinni się wkurzyć.
  • Pisowska mafia węglowa. PiS i Rosja, zawsze razem.
  • Pisowska armia Putina. W sumie kumple Orbana, nie można się dziwić.
Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button