POLITYKA

Skandal! Wybory 2023. Robert Bąkiewicz na listach PiS

Wybory parlamentarne

Rober Bąkiewicz znalazł się na listach wyborczych PiS.

Poseł Marek Suski potwierdził te doniesienia.

Bardziej oficjalnego poparcia profaszystowskich organizacji już nie można pokazać.

Bąkiewicz to narodowiec skazany za naruszenie nietykalności nietykalności cielesnej i użycie siły, z długami. Nie zapominajmy o państwowej dotacji przynajmniej 4,5 mln zł.

Ta osoba do marca 2023 roku pełniła funkcję prezesa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości oraz Stowarzyszenia Roty Niepodległości (wyrzucili go).

Na liście Prawa i Sprawiedliwości prawdopodobnie znajdzie się na ostatnim miejscu. Wystartuje w okręgu numer 17 – Radom.

W kwietniu Bąkiewicz zarejestrował w sądzie formację Drogę Niepodległości. Chciał samodzielnie postarać się o dobry wynik w jesiennych wyborach.

Był organizatorem Marszu Niepodległości. Jest zwolennikiem wyjścia Polski z UE. Za publiczne pieniądze organizował prawicowe bojówki, które biły kobiety i uczyły się jak strzelać, aby zabić.

„Milcz głupi chłopie! Milcz chamie skończony!”

Wcześniej ten nacjonalista zagłuszał słowa powstanki Wandy Traczyk-Stawskiej.

W październiku 2021 roku narodowcy zagłuszali jej wystąpienie. Wtedy żołnierka Armii Krajowej i członkini Szarych Szeregów zwróciła się do Bąkiewicza, mówiąc: „Milcz głupi chłopie! Milcz chamie skończony! Milcz, bo ja jestem żołnierzem, który pamięta, jak krew się lała, jak moi koledzy ginęli, ja tu jestem, aby wołać w ich imieniu! Nigdy nikt nie wyprowadzi nas z mojej ojczyzny, która jest Polską, ale także i nikt z Europy! Bo Europa to moja matka także.”

Bulwersujące też jest to, że publiczne pieniądze płyną w milionach złotych do organizacji Bąkiewicza!

Bąkiewicz, Mejza, Matecki, Kukiz – to oni startują na listach PiS!

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button