TENIS

Skandal w polskim tenisie. Minister sportu: „Nie ma mojej zgody!”. Rezygnacja Skrzypczyńskiego z funkcji członka zarządu PZT

Polski Związek Tenisowy

Prezes Polskiego Związku Tenisowego Mirosław Skrzypczyński przez wiele osób jest oskarżany o molestowanie seksualne.

Minister sportu Kamil Bortniczuk wypowiedział się w tej sprawie.

– Świat sportu, jak każda inna dziedzina, nie jest wolny od przemocy. Nie ma żadnej zgody mojej i myślę, że od żadnego rozsądnego polskiego działacza sportowego, żeby do takich sytuacji w polskim sporcie mogło dochodzić.

Doniesienia te dotykają mnie osobiście w związku z tym, że sam jestem ojcem pięciorga dzieci, w tym trzech córek.

Stwierdzenie, kto jest ofiarą, wymaga w polskim systemie prawnym przeprowadzenia uczciwego procesu przez niezależny sąd i wydania wyroku tak, aby ukarać winnego i zadośćuczynić, jeżeli to możliwe w tego typu sytuacji, ofierze czy ofiarom. W sytuacji, o której mówimy, najprawdopodobniej nie będzie mogło do tego dojść ze względu na przedawnienie – powiedział minister.

ZOBACZ WIĘCEJ: Katarzyna Kotula: Oczekuję zawieszenia członków zarządu Polskiego Związku Tenisa

Zarząd Polskiego Związku Tenisowego przesłał oświadczenie o rezygnacji Mirosława Skrzypczyńskiego z funkcji członka zarządu PZT.

Oświadczenie Zarządu PZT

„Zarząd Polskiego Związku Tenisowego informuje, że dzisiaj tj. w dniu 29 listopada 2022 r. Pan Mirosław Skrzypczyński złożył oświadczenie o rezygnacji z pełnienia funkcji Członka Zarządu Polskiego Związku Tenisowego ze skutkiem natychmiastowym.

Powyższe oznacza, że Pan Mirosław Skrzypczyński nie pełni obecnie jakichkolwiek funkcji w Polskim Związku Tenisowym. W celu rozwiania wszelkich wątpliwości oświadczamy, że Pan Mirosław Skrzypczyński nie pełni jakichkolwiek funkcji także w innych organach Związku (np. Komisja Rewizyjna, inne komisje, kolegia czy grupy robocze).

Prezes Zarządu PZT
Dariusz Łukaszewski”

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button