POLSKA

Skandal. TVP proponuje przywiązanie kamieni do szyi kobiet. Kaczyński do opozycji: „Jesteście przestępcami!”

Strajk kobiet

TVP w programie „Rodzinny ekspres” (24.10) proponuje przywiązanie do szyi kobiet kamieni za publiczne wszczynanie dyskusji.

„Codzienne życie Starego Helu obwarowane było licznymi zakazami i nakazami. Tak przynajmniej wynika z zachowanego do dziś zbioru praw zwanego wilkierzem. Mieszkańcy Starego Helu nie mogli na przykład trzymać w obejściu zwierząt hodowlanych, ani też wyrzucać wprost na ulicę rybich głów. Nierząd był obłożony karą grzywny. Co szczególnie ciekawe, surowe kary groziły też kobietom za wszczęcie kłótni na forum publicznym. Winowajczynie musiały się liczyć z tym, że będą musiały odbyć spacer wokół rynku z przywiązanym do szyi kamieniem. Kto wie czy nie warto wprowadzić tych zasad w życiu publicznym… obecnie” – słyszymy na nagraniu TVP.

Wicepremier oraz prezes Prawa i Sprawiedliwości Kaczyński w swoim wystąpieniu powiedział:

„Szanowni Państwo,

22 października Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok w sprawie zgodności z konstytucją artykułu ustawy z 1993 roku, która zakazuje aborcji, ale dozwala na dokonanie jej w pewnych okolicznościach, w tym przy ciężkim uszkodzeniu dziecka w okresie prenatalnym albo też w przypadku ciężkiej choroby prowadzącej do śmierci. Ten wyrok jest całkowicie zgodny z konstytucją. Co więcej, w świetle konstytucji innego wyroku w tej sprawie być nie mogło.

Przypomnę, że ta konstytucja została uchwalona przez parlament lat 1993-97, uchwalona w 1997 roku. Był to parlament, w którym przewagę, bardzo dużą przewagę, miała lewica. Ten wyrok stał się dzisiaj powodem albo pretekstem do gwałtownych wystąpień społecznych, wystąpień, które przebiegają przy tym w szczególnej sytuacji. Mamy ciężkie stadium epidemii COVID-u. Mamy stan, w którym wszelkiego rodzaju zgromadzenia powyżej pięciu osób są zakazane. Mamy stan, w którym te demonstracje będą z całą pewnością kosztowały życie wielu ludzi. Ci, którzy do nich wzywają, ale i także ci, którzy w nich uczestniczą, sprowadzają niebezpieczeństwo powszechne, a więc dopuszczają się przestępstwa, poważnego przestępstwa.

Władze mają nie tylko prawo, ale także obowiązek przeciwstawiania się tego rodzaju wydarzeniom. Ale mają one jeszcze także inny aspekt. Dokonywany są ataki na kościoły. To jest wydarzenie w historii Polski, przynajmniej w tej skali całkowicie nowe. Wydarzenie fatalne, bo Kościół może być różnie oceniany, można być człowiekiem wierzącym lub niewierzącym – Polska zapewnia pełną tolerancję religijną – ale z całą pewnością ten depozyt moralny, który jest dzierżony przez Kościół, to jedyny system moralny, który jest w Polsce powszechnie znany. Jego odrzucenie to nihilizm i ten nihilizm właśnie widzimy w tych demonstracjach i w tych atakach na Kościół, ale także w sposobie wyrażania, ekspresji tych, którzy demonstrują, w niebywałej wręcz wulgarności, w tym wszystkim, co pokazuje bardzo niedobre strony pewnej części naszego społeczeństwa.

Ponieważ w tych demonstracjach bardzo często na wezwanie dorosłych uczestniczą także dzieci, to szkodliwość tego aspektu przedsięwzięcia jest szczególnie wielka. Trzeba się temu – jeszcze raz powtarzam – przeciwstawiać, to obwiązek państwa, ale także obowiązek nasz, obowiązek obywateli.

W szczególności musimy bronić polskich kościołów, musimy ich bronić za każdą cenę. Wzywam wszystkich członków Prawa i Sprawiedliwości i wszystkich, którzy nas wspierają, do tego, by wzięli udział w obronie Kościoła, w obronie tego, co dziś jest atakowane i jest atakowane nieprzypadkowo. Bardzo często w tych atakach widać pewne elementy przygotowania, być może nawet wyszkolenia.

Ten atak ma zniszczyć Polskę, doprowadzić do triumfu sił, których władza w gruncie rzeczy zakończy historię narodu polskiego, tak jak go dotąd żeśmy postrzegali, tego narodu, który jest naszym narodem, który mamy w naszych umysłach i w naszych sercach, który jest przedmiotem polskiego patriotyzmu.

Brońmy Polski, brońmy patriotyzmu i wykażmy tutaj zdecydowanie i odwagę. Tylko wtedy można tą wprost wypowiedzianą przez naszych przeciwników wojnę wygrać.

Musimy też pamiętać, że mamy całkowitą rację, jeśli chodzi o kwestie prawne. Tego wyroku nie można zmienić w trakcie obowiązywania obecnej konstytucji. Nie można tym bardziej uchwalić ustawy, która by dopuszczała aborcję na życzenie, a takie jest żądanie skrajnej lewicy sformułowane dzisiaj w Sejmie wśród okrzyków „wojna, wojna”.

Jest dziś czas, w który musimy umieć powiedzieć „nie” temu wszystkiemu, co może nas zniszczyć. Ale to zależy od nas, to zależy od państwa, od jego aparatu, ale przede wszystkim zależy od nas. Jeszcze raz to powtarzam, od naszej determinacji, naszej odwagi. Obrońmy Polskę.”

Kaczyński do opozycji z mównicy sejmowej: narażacie na śmierć ludzi. Jesteście przestępcami!

„Mamy dzisiaj w Polsce bardzo wysoki stan zagrożenia z powodu epidemii. Otóż ten stan wyklucza jakiekolwiek spotkania publiczne powyżej pięciu osób. Odbywa się z waszego podjudzenia, setki tysięcy różnego rodzaju demonstracji.

To, co się dzieje na tej sali pokazuje, jaki jest wasz poziom kultury politycznej. Wy w tej chwili w imię własnych interesów, małych brudnych interesów, interesów Sławomira Nowaka, w imię tych interesów rozwalacie Polskę, narażacie na śmierć mnóstwo ludzi, jesteście przestępcami.
Jest przestępstwo spowodowania niebezpieczeństwa powszechnego. Wy, wzywając do demonstracji, powodujecie tego rodzaju niebezpieczeństwo i odpowiecie za to.”

– Pan wczoraj wystąpił przeciwko polskim obywatelom, to jest nie tylko głęboko niemoralne, nie tylko skandaliczne, ale jest to ciężkie przestępstwo przeciwko narodowi i przeciwko polskim obywatelom, ciężkie przestępstwo, za które będzie pan musiał zapłacić. Pan za to bezpośrednio odpowiada, za to, co dzieje się w Polsce. To jest pana odpowiedzialność i pana krew na rękach – powiedział Cezary Tomczyk szef klubu KO do prezesa PiS.

W całej Polsce trwa strajk kobiet. Protestują też rolnicy, górnicy (wcześniej), branża gastronomiczna, fitness, itd.

Jak to jest, że PiS-owi nie przeszkadza wszechobecne pedofilstwo i gejostwo w kościołach? Przecież sami walczą z LGBT+,  a ciągle ich bronią.
PiS śmie jeszcze powoływać się na Konstytucję, którą codziennie łamie, w tym i prezydent Duda.

– Jarosław Kaczyński postanowił dolać oliwy do ognia – najpierw rozpętał piekło w środku epidemii, a teraz eskaluje konflikt. Tylko że dziś występuje jako wicepremier, a nie szeregowy poseł, więc od odpowiedzialności tak łatwo nie ucieknie. Trwają protesty po decyzji pseudo-TK, który na zlecenie PiS skazał Polki na niewyobrażalne cierpienie. Nie ma zgody na #PiekłoKobiet. Warszawa jest solidarna – powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.
Łódź

Radni miasta Łodzi podjęli decyzję, że nie będą finansować policji, która występuję przeciw społeczeństwu.

Oświadczenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji ws. ataków na kościoły

„W ostatnich dniach w wielu polskich miastach organizowane są uliczne protesty. Niektórym demonstracjom towarzyszą oburzające działania wymierzone w miejsca kultu religijnego, polegające na wtargnięciach do kościołów podczas odprawianych nabożeństw, profanacji symboli religijnych, niszczeniu elewacji świątyń czy obrażaniu duchownych i uczestników mszy świętych. Tylko w miniony weekend w związku z organizowanymi demonstracjami Policja zabezpieczała 386 kościołów. Odnotowano 22 wtargnięcia na msze i 79 uszkodzeń elewacji.

Na takie działania nie ma społecznego przyzwolenia, nie było i nigdy nie będzie zgody państwa. Wszystkie takie zdarzenia są dokumentowane przez funkcjonariuszy Policji, a sprawcy tych aktów nie pozostają bezkarni. Tylko w związku ze wspomnianymi wyżej wydarzeniami zatrzymano 76 osób. W 101 przypadkach Policja wraz z Prokuraturą prowadzą stosowne postępowania.

Wobec zapowiadanych przez liderów i organizatorów protestów kolejnych prób podobnych aktów agresji i profanacji, podlegająca mi Policja będzie podejmowała zdecydowane działania. Celem Policji zawsze było i pozostaje zapewnienie porządku publicznego oraz bezpieczeństwa wszystkim obywatelom.

W Polsce każdy musi respektować obowiązujące przepisy bez względu na swoje poglądy i przekonania. Jeśli ktoś łamie prawo musi się liczyć ze stanowczą reakcją państwa. Agresywne i wulgarne zachowanie uczestników demonstracji, dewastowanie kościołów, profanacje miejsc kultu religijnego oraz pomników i tablic, upamiętniających wybitne osoby lub ważne wydarzenia w przestrzeni publicznej, spotkają się ze zdecydowaną reakcją funkcjonariuszy Policji.

Mariusz Kamiński, minister Spraw Wewnętrznych i Administracji”

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button