POLSKA

Skandal. PiS chce odebrać organizacjom pozarządowym prawo ratowania zwierząt

Polska PiS

– Nie pozwolimy na demontaż systemu ochrony zwierząt w Polsce – oświadczyły posłanki Lewicy, Inicjatywy Polskiej oraz Partii Zieloni.

Jak poinformowały polityczki wiceminister Kołakowski potwierdził, że rząd rozpoczął prace nad projektem odbierającym prozwierzęcym organizacjom pozarządowym uprawnienia do tzw. odbiorów interwencyjnych maltretowanych zwierząt! 

– Nie pozwolimy na demontaż systemu ochrony zwierząt w Polsce! Wiele zwierząt tylko dzięki możliwości tzw. odbiorów interwencyjnych żyje, a ich oprawcy zostali ukarani – mówiły posłanki. Jak podkreśliły tu nie chodzi tylko o rolników, którym ktoś bezpodstawnie odebrał zwierzęta – to są marginalne przypadki. Tu chodzi przede wszystkim o ochronę psów, które tej zimy będą przymarzać do swoich rozlatujących się bud, uwiązane do nich krótkimi i ciężkimi łańcuchami. 

– Jarosław Kaczyński z okazji nadchodzących świat robi prezent ludziom-bestiom, którzy znęcają się nad zwierzętami. Niestety takich ludzi jest w Polsce sporo. Ciągle dowiadujemy się o zamarzających i głodzonych, o zwierzętach stojących w swoich odchodach. Wtedy reagują ludzie, którzy te zwierzęta kochają. Weterynarz często pracuje do 16-stej, a w weekend nie pracuje wcale. Prezes PiS jest ponoć miłośnikiem zwierząt, jest znany z miłości do swoich kotów i chce takie okrucieństwo? Nie zgadzamy się na takie bestialstwo – mówiła posłanka Małgorzata Prokop-Paczkowska.

Małgorzata Tracz, posłanka Partii Zielonych: „W 25-lecie ustawy o ochronie zwierząt, PiS chce rozmontować ochronę zwierząt w Polsce. PiS chce zabronić organizacjom prozwierzęcym możliwości interwencyjnych odbiorów”.

Minister Kowalczyk jasno przedstawił stanowisko rządu. Chcą zlikwidować artykuł ustawy o ochronie zwierząt, który pozwala organizacjom pozarządowym pomagać zwierzętom. Państwowa Inspekcja Weterynaryjna jest niewydolna, ma zbyt mało pracowników i jest niedofinansowana. Interwencyjne odbiory w dużej mierze dokonywane są przez organizacje pozarządowe.

Małgorzata Tracz: „To będzie prawdziwa tragedia, jak organizacje zostaną pozbawione tego prawa. Będziemy widzieć przymarzające do bud psy, zwierzęta umierające na fermach futerkowych. Nie pozwolimy na to!”

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button