POLSKA

Skandal na EuroWeek! Zdjęcia obcokrajowców z nastolatkami. Trwa już dochodzenie

EuroWeek

W Internecie możemy zobaczyć zdjęcia z warsztatów EuroWeek.

W serwisach społecznościowych widać jak obcokrajowcy – dorośli mężczyźni przytulają się i całują nastolatki.
Zdjęcia te zostały zrobione podczas obozów integracyjno-językowych EuroWeek.


Wywołało to oburzenie wśród internautów.


Tym incydentem zajął się już m.in. szef MSWiA Joachim Brudziński, prokurator generalny Zbigniew Ziobro czy policja.

Działania służb i wojewody dolnośląskiego ws. EuroWeek

W związku z doniesieniami dotyczącymi zajęć dla dzieci i młodzieży organizowanych przez Fundację EuroWeek, szef MSWiA Joachim Brudziński polecił wojewodzie dolnośląskiemu podjęcie działań zmierzających do wyjaśnienia tej bulwersującej sprawy. Na polecenie ministra, sprawą zajmuje się także gen. insp. Jarosław Szymczyk, komendant główny policji.

Szef MSWiA na bieżąco otrzymuje informacje dotyczące ustaleń w sprawie warsztatów EuroWeek od wojewody Pawła Hreniaka i komendanta głównego policji. Wojewoda już w piątek rozmawiał na ten temat także z wojewódzkim komendantem policji we Wrocławiu. Policja zabezpieczyła materiał dowodowy znajdujący się w siedzibie fundacji w Bystrzycy Kłodzkiej i ośrodkach zamiejscowych.

15 grudnia br. wojewoda Paweł Hreniak spotkał się zarówno z wojewódzkim komendantem policji we Wrocławiu, jak i z wicekuratorem oświaty. Policja i kuratorium mają na bieżąco przekazywać informacje o wynikach prowadzonych działań.

Jeszcze 14 grudnia minister Joachim Brudziński rozmawiał na temat zajęć EuroWeek z Anną Zalewską, minister edukacji narodowej. Efektem tych ustaleń było zlecenie przez MEN Dolnośląskiemu Kuratorowi Oświaty przeprowadzenia natychmiastowej kontroli warsztatów organizowanych przez Fundację.

Komunikat MEN

W związku z niepokojącymi sygnałami dotyczącymi sytuacji dzieci podczas zajęć organizowanych przez Fundację EuroWeek – Szkoła Liderów, Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska zleciła dziś Dolnośląskiemu Kuratorowi Oświaty Romanowi Kowalczykowi przeprowadzenie natychmiastowej kontroli warsztatów organizowanych przez Fundację.

Pomimo faktu, że Fundacja nie jest nadzorowana przez Ministra Edukacji Narodowej, a prowadzone formy zajęć podlegają bezpośrednio nadzorowi dyrektora szkoły, do której chodzą uczestnicy tych zajęć, kiedy pojawia się podejrzenie o zagrożeniu bezpieczeństwa dziecka, reagujemy natychmiast.

Minister Anna Zalewska jest w stałym kontakcie z Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachimem Brudzińskim.
Czekamy na wyniki kontroli Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, aby podjąć ewentualne dalsze kroki.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button