POLSKA

Skandal! Kolejny „tłusty kot” PiS. Zofia Paryła nową prezes Energi

Milionerzy "dobrej zmiany"

Prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił m.in., że „do polityki nie idzie się po pieniędzy”.

Kolesiostwo i nepotyzm to jest dzisiaj esencja tej partii władzy, partii rządzącej.

„Kolesiostwo i nepotyzm rozlały się po kraju” – to słowa Jarosława Kaczyńskiego z 2013 r., które okazały się być prorocze.

O „tłustych kotach” w spółkach Skarbu Państwa już w ubiegłym roku mówili politycy z PSL-u.

ZOBACZ WIĘCEJ: „Tłuste koty z PiS” – lista nepotyzmu. Ponad 350 osób zatrudnionych w spółkach skarbu państwa

Ludzie powiązani z PiS wzbogacają się w 19 giełdowych spółkach Skarbu Państwa. Jest ich aż 122 i osoby te zarobiły już ok. 270 milionów złotych.

Nowa prezes Energi

Od 1 września w Energi funkcję prezesa będzie pełnić Zofia Paryła.

Tę funkcję pełni Daniel Obajtek (w tej spółce nie pobiera wynagrodzenia), który jest prezesem Orlenu.

Paryła była prezesem Lotosu.

Najwięcej zarobił Michał Krupiński, były prezes PZU i Banku Pekao, łączne wynagrodzenie to 13,3 mln zł. Krupiński jest przyjacielem ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Zofia Paryła będzie zarabiać około 2,3 mln zł.
W latach 1997-2017 pracowała jako księgowa w spółce Elektroplast, gdzie szefem był Daniel Obajtek. Potem szybko została wiceprezesem w spółce-córce, tj. Energi Centrum Usług Wspólnych.

Zofia Paryła

W Zarządzie Grupy LOTOS S.A. zasiada od 25 lipca 2019 roku, pełniąc funkcję wiceprezes Zarządu ds. finansowych.

Absolwent Executive Master of Business Administration (MBA). Posiada tytuł magistra Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, będąc absolwentem Wydziału Zarządzania na kierunku rachunkowość.

Karierę zawodową rozpoczęła 1985 roku w Krajowej Państwowej Komunikacji Samochodowej w Krakowie. W latach 1997 – 2017 związana z sektorem prywatnym. Ostatnie dwa lata pełniła funkcję wiceprezesa Zarządu, Energa Centrum Usług Wspólnych Sp. z o.o.

Posiada liczne certyfikaty z zakresu zarządzania, księgowości i rachunkowości, jak również certyfikat uzyskania kwalifikacji wykształcenia dla kandydatów na członków organów nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa.

Powołanie Prezesa Zarządu Energa SA – komunikat

„Zarząd spółki Energa SA („Spółka”) informuje, że w dniu 22 sierpnia 2022 roku Rada Nadzorcza Spółki podjęła uchwałę o powołaniu Pani Zofii Paryły w skład Zarządu Energa SA VII Kadencji, powierzając Jej pełnienie funkcji Prezesa Zarządu, od dnia 1 września 2022 roku.

Spółka poniżej przekazuje informacje dotyczące Pani Zofii Paryły.

Pani Zofia Paryła – Prezes Zarządu Energa SA.

Menedżer z kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym w obszarach zarządzania, finansów, księgowości i rachunkowości.

W latach 2020-2022 prezes Zarządu Grupy Lotos S.A. W latach 2019-2020 pełniła funkcję wiceprezesa Zarządu ds. finansowych Grupy Lotos S.A. W latach 2017-2018 wiceprezes Zarządu Energa Centrum Usług Wspólnych Sp. z o.o.

W latach 1997-2017 związana z sektorem prywatnym, w tym w latach 2010-2017 na stanowisku głównej księgowej. Karierę zawodową rozpoczęła w 1985 roku w Krajowej Państwowej Komunikacji Samochodowej w Krakowie.

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Podsiada dyplom Executive MBA walidowany przez Apsley Business School w Londynie a przyznany przez Collegium Humanum – Szkołę Główną Menedżerską w Warszawie.

Pani Zofia Paryła nie prowadzi w żadnej formie działalności konkurencyjnej w stosunku do Energi SA, nie uczestniczy w spółce konkurencyjnej, jako wspólnik spółki cywilnej, spółki osobowej lub jako członek organu spółki kapitałowej oraz nie uczestniczy w innej konkurencyjnej osobie prawnej, jako członek jej organu, jak również nie figuruje w Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych, prowadzonym na podstawie ustawy o KRS.”

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. Media totalne wraz z ich opozycją totalną chcą wprowadzić zakaz otrzymywania wynagrodzeń dla Prezydenta RP, członków Rządu, posłów Zjednoczonej Prawicy, prezesów SKP, samorządowców PIS itd.
    A teraz niech KRONIKA24.pl przyjrzy się zarobkom pełniących funkcje w samorządach PO. Np. w Gdańsku, Warszawie… . Także np. bezsensownym wydatkom samorządu w Gdańsku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button